به روز شده در: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز:
«محمدی گفت»: توجه به موضوع گردشگری ایثار و شهادت از ضرورت های انتقال مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس و مقاومت به نسل‌های آینده است .
کد خبر: ۵۴۴۸۸۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۹ - 23September 2022

 باید از ظرفیت گردشگری دفاع مقدس به نحو شایسته استفاده شود

«فریدون محمدی» مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز در گفت‌‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس، در آستانه هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: توجه به موضوع گردشگری ایثار و شهادت از ضرورت‌های انتقال مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس و مقاومت به نسل‌های آینده  است.

محمدی افزود: با توجه به حضور اقوام مختلف ایرانی در استان البرز، می‌تواند این استان را روایت‌گر حماسه اقوام ایرانی در دفاع از کشور کند.

وی گفت: احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در کنار برپایی بازسازی عملیات‌ها یا برگزاری رزمایش‌هایی برای مخاطب عام می‌تواند ضمن جذابیت برای شهروندان به رونق گردشگری در استان البرز کمک کند که البته این امر نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها و تعامل دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف با یکدیگر است.

محمدی با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورهای دنیا موزه‌ها مکانی برای معرفی تاریخ جنگ‌های نظامی است بیان کرد: هدف ما تنها احداث یک موزه نظامی نیست بلکه هدف غایی ما معرفی حماسه ملتی است که از استقلال، عزت و ارزش‌های خود در برابر دشمن متجاوز دفاع کرد، مساله‌ای که باید با بهره‌گیری از گردشگری ایثار و شهادت این مفاهیم را به نسل‌های بعد منتقل کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار