امام جمعه موقت تهران:

دفاع مقدس تجسم عینی همه ارزش‌های اسلامی است

حجت‌الاسلام ابوترابی گفت: دفاع مقدس تجسم عینی همه ارزش‌های اسلامی است که امام حسین (ع) در روز عاشورا فراروی جامعه بشریت ترسیم کرد.
کد خبر: ۵۴۶۴۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴ - 21September 2022

دفاع مقدس تجسم عینی همه ارزش‌های اسلامی استبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، حجت الاسلام والمسلمین «سید حسن ابوترابی» امام جمعه موقت تهران در مراسم سومین آیین تجلیل و تکریم یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت اظهار داشت: بدون تردید دفاع مقدس پرافتخارترین رویداد تاریخ انقلاب اسلامی و امت اسلام بعد از پیامبر اسلام و مجاهدت، مجاهدان کربلای اقتدار آفرین است.

حجت‌الاسلام ابوترابی افزود: دفاع مقدس تجسم عینی همه ارزش‌های اسلامی است که امام حسین (ع) در روز عاشورا فراروی جامعه بشریت ترسیم کرد.

وی تصریح کرد: تمام دستاوردهای امروز ایران اسلامی تهدیدناپذیر، اقتدار آفرین، امنیت آفرین، وحدت آفرین ریشه در دفاع مقدس و تلاش شما پیشکسوتان دوران دفاع مقدس دارد.

حجت‌الاسلام ابوترابی با بیان اینکه تمام دستاورد‌هایی که امروز ملت عزیز ایران و ملل اسلامی در همه حوزه‌ها از آن بهره‌مند هستند ریشه در دفاع مقدس و مجاهدت رزمندگان دارد، افزود: تبدیل شدن ایران اسلامی به یک قدرت دفاعی بالنده و مایوس‌کننده دشمنان، از دستاورد دفاع مقدس و مجاهدت ایثارگران است.

امام جمعه موقت تهران گفت: بیداری جهان اسلام، خودباوری در دنیای اسلام، عزم ملل اسلامی در عراق، یمن، سوریه، لبنان، فلسطین و سراسر جهان اسلام که دنیای استکبار را در موضع دفاع قرار داده از دستاورد پیروزی در دوران دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام ابوترابی ادامه داد: در دفاع مقدس بود که جوامع جهانی فهمیدند که با معنویت و ایمان می‌توانند در برابر تسلیحات به‌روز دشمن ایستادگی کنند و به پیروزی برسند.

وی تصریح کرد: در دفاع مقدس ولی فقیه عادل و صالح و متکی به خداوند متعال معنا یافت و فرماندهی امام بزرگوار و مقام معظم رهبری از دستاورد‌های دفاع مقدس بود. استکبار جهانی بیش از همه ما این مسأله را درک کرده که خیمه جمهوری اسلامی بر عمودی به نام ولایت فقیه استوار است. ما باید برای حفظ اقتدار نظام اسلامی رابطه خود را با رهبری حفظ کنیم چراکه رمز همه پیروزی‌ها در حفظ این ارتباط است.

حجت‌الاسلام ابوترابی افزود: حفظ تمامیت ارضی کشور و ایستادگی در برابر توطئه‌های تجزیه‌طلبان ایران اسلامی از دیگر دستاورد‌های پر ارزش دفاع مقدس است. رشد علمی کشور در حوزه‌های صنعتی پزشکی، فناورانه و... مرهون مجاهدت هشت سال ملت عزیز ایران رر برابر دنیای استکبار است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به خدمات فراجا در عرصه امنیت‌آفرینی گفت: از تلاش امنیت‌آفرینان برای ملت تقدیر می‌کنم. مردم ایران! این امنیتی که شما با همه وجود احساس می‌کنید دستاورد مجاهدت این خادمان صالح در فراجا است.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه بیش از ۱۳ هزار شهید را تقدیم کشور کرده است که پنج هزار نفر در دفاع مقدس و هشت هزار نفر جهت برقراری امنیت به مقام شهادت نائل شده‌اند.

حجت‌الاسلام ابوترابی با اشاره به حوادث اخیر ادامه داد: ما در برابر حادثه تلخ و جانکاه اتفاق افتاده بسیار متأسفیم و همه مسولان نظام نیز همراه هستند تا از بروز چنین اتفاقی پیشگیری شود و رئیس جمهور هم دستورات خود را در بالاترین سطح برای رسیدگی به وضعیت پرونده اعلام کرده‌اند.

حجت‌الاسلام ابوترابی در پایان خاطرنشان کرد: باید همه در کنار هم برای ارتقای امنیت کشور بکوشیم و پاسداران امنیت کشور را حمایت کنیم.

انتهای پیام/ ۲۲۱

نظر شما
پربیننده ها