به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
امیر سرتیپ حیدری گفت: امروز نیرو‌های مسلح پرتوان جمهوری اسلامی ایران به اوج آمادگی و خودکفایی رسیده‌اند و در تولید انواع تسلیحات راهبردی نیازی به بیگانگان نداریم.
کد خبر: ۵۴۶۷۲۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹ - 22September 2022

در تولید انواع تسلیحات راهبردی نیازی به بیگانگان نداریمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه نیرو‌های مسلح استان کردستان که به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در بلوار آزادگان این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک این ایام خجسته به همه ملت ایران اظهار داشت: اقتدار و عزت دیروز، امروز و فردای انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و رهبری امام راحل و تدابیر حکمیانه امام خامنه‌ای است.

امیر حیدری افزود: این ایام یادآور اقتدار، عزت، ایثار و رشادت‌های شهدای گرانقدرمان بوده که در هیچ عصر و زمانی امام و اقتدای خود را تنها نگذاشتند.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه امروز با رژه نیرو‌های مسلح برگ زرین دیگری بر افتخارات غرورآفرین کشور و نیرو‌ها افزوده می‌شود، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم راه را گم نکنیم، باید به شهدا اقتدا کنیم؛ شهدای گرانقدری که بر تارک کشور اسلامی می‌درخشند و زودتر از ما، امام، ولی زمان، رهبر و مقتدای خود را شناختند و ولایت فقیه را به عنوان صراط مستقیم تلقی کرده و راه را یافتند و لبیک جانانه گفتند و برای همیشه در نزد خداوند جاودانه خواهند ماند.

امیر حیدری با اشاره به رشادت‌های شهدا و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: صدام که به عنوان یک مدیر اجرایی دستورات ابرقدرت شرق و غرب آن زمان و ۴۳ کشور، تمام توان خود را برای ساقط کردن جمهوری اسلامی پای کار آورده بود، نه تنها موفق نشد بلکه همه برنامه‌های آن‌ها در ماه‌های اولیه جنگ با شکست مواجه شد.

وی با بیان اینکه سه پدیده مکتب رسول‌الله (ص) و نهضت امام حسین (ع)، رهبری خردمندانه و هوشیاری و بصیرت ملت ایران دست به دست هم داده تا امروز با اقتدار در کشور اسلامی تنفس کنیم و با سرفرازی این راه را ادامه دهیم، تصریح کرد: نهضت امام حسین (ع) به عنوان مکتب رهایی بخش اجازه نداده که امت تابع آن در مقابل هر گونه زورگویی سر تسلیم فرود آورد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ملت ایران در تمام صحنه‌ها، انقلاب و نهضت امام حسین (ع) را مال خود دانسته و با تمام توان خود برای دفاع از نظام به میدان آمده‌اند، عنوان کرد: امروز به برکت این حضور اقتداری آفریده شده که در دنیا سرفراز هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس علی‌رغم جنگ نفس‌گیر و طولانی نه تنها یک وجب از خاک کشور را به دشمنان ندادیم و امروز یک وجب در ید قدرت هیچ دشمنی نیست، بلکه آن دشمنان نیز موجودیت خود را از دست داده اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: ما وارث اقتدار، عزت و امنیت پایداری کنونی هستیم و تکلیف داریم که پرچم شهدا را با جان و دل به دست همرزمان خود تقدیم کرده و در ادامه راه شهدا و حفظ خاک کشور، جانمان را هدیه کنیم؛ کما اینکه تاکنون نیز در این راه موفق بوده‌ایم.

امیر حیدری تنها راه حفظ هویت خود را اقتدا و حفظ خون شهدا دانست و اظهار داشت: رهبری بی‌بدیل مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پشتیبان خوب و بی‌نظیری برای هدایت جامعه و نیرو‌های مسلح بوده و اقتدار نیرو‌های مسلح در دنیا نظیر ندارد.

وی ادامه داد: تفاوت در رهبری و فرماندهی و مشروعیت و مأموریت نیرو‌های مسلح کشور باعث شده که جایگاه نیرو‌های مسلح کشور با سراسر دنیا متفاوت باشد. امروز نیرو‌های مسلح پرتوان جمهوری اسلامی ایران متحد و به اوج آمادگی و خودکفایی رسیده‌اند و به فرموده رهبری دارای قدرت بازدارندگی هستیم.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه در تولید انواع تسلیحات راهبردی نیازی به بیگانگان نداریم، تصریح کرد: امروز برخلاف سایر کشور‌ها که کشور خود را به انبار مهمات آمریکا تبدیل کرده‌اند، ایران اسلامی با بهره‌گیری از فکر، تلاش، توان و تخصص دانشمندان بومی تجهیزات دفاعی را خود تامین می‌کند.

امیر سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: نیرو‌های مسلح ارتشی و سپاهی یک لشکر الهی و یک روح واحد، هم‌افزا و ولایی در دو جسم فعال و عمل‌کننده هستند، این دو نهاد مدافع نظام بوده و پشت سر ولایت فقیه حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار