به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱
در مجمع عمومی سازمان ملل؛
نخست‌وزیر لبنان با بیان اینکه زمان پایان ظلم علیه فلسطینی‌ها فرارسیده است، گفت: به مرحله امضای توافق ترسیم مرز‌های دریایی لبنان و سرزمین‌های اشغالی نزدیک شده‌ایم.
کد خبر: ۵۴۶۸۱۲
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴ - 22September 2022

نجیب میقاتی: زمان تشکیل کشور مستقل فلسطین فرا رسیده استبه گزارش گروه بین‌‌الملل دفاع‌پرس به نقل از الجزیره، «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر لبنان در سخنرانی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، با بیان اینکه از سازمان ملل برای کمک به لبنان در راستای عبور از بحران کنونی قدردانی می‌کنیم، اظهار داشت: به حق مطلق لبنان در حاکمیت بر آب‌های منطقه‌ای و ثروت‌های دریایی آن پایبند هستیم.

میقاتی ادامه داد: ما با بدترین بحران مالی و اجتماعی از دهه‌ها پیش تا کنون مواجه هستیم که شمار زیادی از لبنانی‌ها را زیر خط فقر قرار داده است.

نخست‌وزیر لبنان تصریح کرد: ما توافقی اولیه را با صندوق بین‌المللی پول امضا کردیم و من به انجام همه اصلاحات مورد نیاز برای عبور از بحران مالی کنونی متعهد هستم.

وی اظهار داشت: ما از کشور‌های دوست می‌خواهیم در کنار لبنان بایستند تا بتواند از مشکلات کنونی عبور کند.

میقاتی بار دیگر تأکید کرد: به مرحله امضای توافق ترسیم مرز‌های دریایی با اسرائیل نزدیک شده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تحمل بحران آوارگان سوری از حیطه قدرت دولت لبنان خارج است و تنها راه حل این بحران، بازگشت آوارگان به کشور خودشان است.

نخست‌وزیر لبنان به مسئله فلسطین هم اشاره و تأکید کرد: زمان پایان ظلم علیه فلسطینی‌ها و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرز‌های ۱۹۶۷ فرارسیده است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها