به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
در پیام قدردانی خانواده شهدای ترور از رئیس‌جمهور مطرح شد؛
خانواده شهدای ترور در نامه‌ای از مواضع رئیس‌جمهور در سفر به نیویورک تقدیر کرده و خواستار تداوم حرکت آغازشده توسط دولت پیرامون پیگرد قانونی اقدامات تروریست‌ها و حامیان آن‌ها در مجامع بین‌المللی شدند.
کد خبر: ۵۴۷۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸ - 26September 2022

قدردانی خانواده شهدای ترور از رئیس‌جمهور/ مطالبه‌گری پیرامون پیگرد قانونی تروریست‌ها ادامه یابدبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، خانواده شهدای ترور در نامه‌ای از مواضع حجت‌الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در سفر به نیویورک تقدیر کرده و خواستار تداوم حرکت آغازشده توسط دولت در پیگرد قانونی اقدامات تروریست‌ها و حامیان آن‌ها در مجامع بین‌المللی شدند.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

اجازه دهید اکنون که از مأموریت کاری خود برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و ابلاغ پیام ملت ایران بازگشتید، مراتب تشکر خانواده بزرگ شهدا و قربانیان ترور کشور را اعلام بداریم.

توجه و اهتمام شایسته حضرتعالی به موضوع تروریسم و قربانی بودن کشورمان در این حوزه در کنار سایر مسائل مطرح شده که در سخنرانی مجمع عمومی و گفت‌وگوهای متعدد رسانه‌ای‌تان آشکار بود، نشان از وجود دغدغه‌ای ارزشمند و جدی پیرامون مظلومیت خانواده شهدای ترور کشور و مظلومیت کشورمان در مجامع بین‌المللی بود.

همان‌گونه که حرکت قابل توجه‌تان در بالابردن تصویر فرمانده ارشد مبارزه با تروریسم در منطقه، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، علاوه بر یادآوری این نکته که ایران سربلند همچنان قربانی تروریست‌ها و اهداف شوم آن‌هاست، بار دیگر توجه جهان را به تروریسم دولتی آمریکا، این‌بار در بزرگ‌ترین نهاد بین‌المللی، جلب نمود؛ کما اینکه لکه ننگ این تروریسم دولتی همچنان بر پیشانی رژیمی است که از گروهی تروریستی حمایت می‌کند که چهار دهه پیش رئیس جمهورمان را هدف ترور قرار داد و جنابعالی به درستی در مجمع عمومی از آن یاد کردید.

جناب آقای رئیس جمهور

شما به راستی صدای ملت ایران و خانواده بزرگ ۱۷۰۰۰ شهید ترور کشور بودید و امیدواریم این مطالبه‌گری حضرتعالی پیرامون پیگرد قانونی تروریست‌ها و حامیان آن‌ها در مجامع بین‌المللی سرآغاز یک حرکت حقوقی و دیپلماتیک گسترده برای به ثمر رسیدن این هدف باشد.

توفیقات روزافزون شما و دولت محترم را از خداوند متعال خواستاریم.

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

۴ مهر ۱۴۰۱

پایان پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار