به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵
شهید عروج‌علی غفاری در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده است: «اگر مرا از دست دادید برای از دست دادن من غصه و افسوس نخورید، زیرا که شهادت حد نهایی تکامل یک انسان است، شما هم برای جهاد در راه خدا خودتان را آماده سازید.»
کد خبر: ۵۴۷۶۴۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸ - 27September 2022

شهید غفاری: شهادت حد نهایی تکامل انسان است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، شهید عروج‌علی غفاری در تاریخ بیست و پنجم دی ماه ۱۳۴۳ در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود. وی پس از چندی مجاهدت در تاریخ دوازدهم مهرماه ۱۳۶۱ در جبهه‌های حق علیه باطل به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

وصیت‌نامه شهید عروج‌علی غفاری

«بسم الله الرحمن الرحیم»

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون / مپندارید کسانی که در راه خدا جهاد کرده و کشته شده‌اند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

با درود فراوان به امام زمان «عج» و نایب برحقش امام خمینی بنیان‌گذارجمهوری اسلامی ایران. من امروز عازم جبهه هستم و هیچ‌گونه وحشت و نگرانی در وجودم احساس نمی‌کنم بلکه خیلی مسرورم که این آگاهی را دریافتم که می‌توانم بفهمم فرمان امام اجراشدنی است و ما با رضایت کامل مجری آن هستیم.

این مرگ را من از عسل در وجودم گواراتر می‌دانم، چون اطاعت از امام امت و دفاع از سرزمین میهن اسلامی ایران وظیفه شرعی هر مسلمانی است.

اکنون که من عازم به میدان نبرد هستم شهادت را کاملا در وجودم لمس می‌کنم و ذره‌ای تردید بر من مستولی نیست و، اما‌ای امام عزیز بدان تا زمانی که جوانان غیور ایرانی و متعهد به اسلام داری هیچ گاه شکست نمی‌خوری، البته به خواست خداوند منان.

ما از خون سرخ خود می‌گذریم و پیروزی را به عنایات الهی به ارمغان خواهیم آورد و آرزوی من در این جنگ تحمیلی این است که بتوانم راه کربلای حسینی را بر روی مسلمین جهان باز کنم و اگر خون سرخم در این راه ریخته شود این خون را تسلیم به خداوند می‌دانم و در راه خدا جهاد می‌کنم و امیدوارم که خداوند من را یکی از یاران باوفای امام زمان «عج» و امام خمینی قرار بدهد.

و، اما وصیت من به پدر و مادر و خواهران و برادرانم، امیدوارم که اگر مرا از دست دادید برای از دست دادن من غصه و افسوس نخورید، زیرا که شهادت حد نهایی تکامل یک انسان است. شما هم برای جهاد در راه خدا خودتان را آماده سازید.

خواهران عزیزم! شما زینب‌گونه پیام شهیدان راه خدا را به گوش جهانیان برسانید و زینب‌گونه به راه شهیدان ادامه دهید. اما خدمت عمو‌ها و پسرعمو‌ها و عمه‌های عزیزم از همگی شما می‌خواهم حلالم کنید؛ همچنین از عموی عزیزم محمود می‌خواهم که مرا حلال کند و از پدربزرگ و مادربزرگ و دایی‌ها و خاله‌هایم می‌خواهم که مرا حلال کنند.

از پدر عزیزم می‌خواهم که اگر من شهید شدم مرا در جوار خاک عمویم در علی بن جعفر (ع) یا گلزار شهدا دفن نمایید.»

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار