به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۶
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
«احمدزاده» بر کاهش زمان اجرای پروژه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد و گفت: روند تحول در استان شتاب بیشتری می‌گیرد.
کد خبر: ۵۴۹۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵ - 06October 2022

به گزارش دفاع‌پرس از یاسوج، «سید علی احمدزاده» استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد و پیگیری مصوبات سفر سال گذشته دولت سیزدهم به این استان، اظهار داشت: با حضور «سید صولت مرتضوی» از چندین پروژه در مناطق مختلف استان بازدید شد که معاون رئیس‌جمهور ضمن ابراز رضایت از پیگیری و اجرای پروژه‌های سفر، عنوان کرد استان به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پروژه‌های سفر دولت به استان در بخش‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و حوزه زیرساخت بود، افزود: با تلاش همکارانم در حوزه اقتصادی کارخانجاتی که در گذشته راکد بودند به چرخه تولید بازگردانده شدند و طرح‌های کلانی هم در دست اجرا است.

احمدزاده با اشاره به بخشی از اقداماتی که به صورت جهادی در استان صورت گرفته، گفت: مدرسه‌ای که در ۱۰ سال گذشته احداث نشد در مدت ۴ ماه کلنگ‌زنی، احداث و افتتاح شد یا پروژه مدرسه‌سازی دیگری که با گذشت چند سال فقط ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت طی چند ماه ۵۰ درصد دیگر احداث و پروژه تکمیل شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر رضایت معاون اجرایی رئیس‌جمهور از روند پیگیری و اجرای پروژه‌ها، وحدت و همدلی مسئولان استان مورد توجه آقای مرتضوی بود، عنوان کرد: پروژه آبرسانی به لیکک سال ۹۵ کلنگ آن به زمین زده و ۷۰ میلیارد هزینه شد اما در سفر سال گذشته دولت به استان ۲۵۰ میلیارد اعتبار برای پروژه در نظر گرفته شد که ۱۰۰ میلیارد تخصیص داده شد و تا پایان سال شبکه لوله‌گذاری تکمیل می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: ابرپروژه پتروشیمی گچساران دیگر پروژه‌ای بود که مورد بازدید معاون رئیس جمهور قرار گرفت، در حال حاضر این پروژه بیش از ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اختصاص اعتبارات ارزی و ریالی از سفر دولت تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

احمدزاده با تشریح آخرین وضعیت کارخانه قند پرداخت، اضافه کرد: این کارخانه مدت زمان زیادی از چرخه خارج شده بود اما با حکم دستگاه قضایی باید به چرخه تولید بازگردد که طی یک سال اخیر به اهدافی که در سفر دولت داشتیم رسیده و بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی می‌شود ‌در سفر بعدی دولت به بهره‌برداری برسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پروژه‌های راه روستایی و پروژه‌ ملی پاتاوه به دهدشت دارای ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سفر دولت است که ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد.

وی با بیان اینکه روند کار در استان طی یکسال گذشته روند جهشی و جهادی بود،‌ گفت: روند ایجاد تحول در استان باید سرعت بیشتری به خود بگیرد و زمان اجرایی پروژه‌ها باید کم شود.

احمدزاده با بیان اینکه روند سازندگی در استان ادامه دارد، متذکر شد: ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور تا چند مدت آینده به استان اختصاص داده می‌شود و تا پایان سال هم ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر تزریق می‌شود که در مجموع تا پایان سال یک هزار میلیارد تومان به استان اختصاص داده می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها