فرمانده کل سپاه:

برخی کشور‌ها مشتاق استفاده از فناوری‌های سپاه هستند/ باید هر چند وقت یکبار با دشمنان بیرونی تسویه‌حساب کنیم

سرلشکر سلامی‌ گفت: برخی قدرت‌های پیشرفته نظامی جهان امروز مشتاق استفاده از سامانه‌های تولیدشده در نیروی هوافضای سپاه هستند.
کد خبر: ۵۵۰۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۲ - 14October 2022

برخی کشور‌ها مشتاق استفاده از فناوری‌های سپاه هستند/ باید هر چند وقت یکبار با دشمنان بیرونی تسویه حساب کنیمبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران در آیین افتتاح مرکز درمانی تخصصی حضرت ولی عصر (عج) نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: هم مهربانی و عطوفت، هم روح بلند جهاد و هم افق‌های بلند ذهن که در مجموعه نیروی هوافضای سپاه وجود دارد، جذابیت‌های خاصی به شخصیت این نیرو می‌دهد و این باعث شده تا این نیرو یک سرمایه متفاوت و یک دارایی منحصر به فرد و راهبردی برای کشور جمهوری اسلامی ایران و نظام مقدس ما و حتی فراتر از مرز‌های جغرافیایی کشورمان شود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه این بنای عظیم قدرت و عظمت استوانه‌ای قابل اعتماد، شجره‌ای بسیار رفیع و منزلت‌افزا که توسط دشمنان اسلام و ایران از هر نقطه‌ای از عالم قابل رؤیت است، افزود: حس پذیری این نیرو در قلب و ذهن دشمنان ما به عنوان یک واقعیت تثبیت و به رسمیت شناخته شده و کاملا معروف و محسوس است یعنی حتما در نقطه مرکزی برآورد‌های دشمنان ما در هر مقطعی از این تاریخ چه در گذشته و چه در آینده، نگاه به این بازوی قدرتمند، دست‌های بلند و چشم‌های نافذ، دقیق و ریزبین و سطح اطلاعاتی بسیار موشکافانه و ژرف که در پیکره این نیرو وجود دارد برای دشمنان ما جزو سرسخت‌ترین موانع غیرقابل عبور تلقی خواهد شد که این یک خصوصیت برجسته است.

وی با بیان اینکه این منحنی رشد، شتاب‌دار و توقف‌ناپذیر است، تصریح کرد: ما همیشه پدیده‌های جدید را از اینجا می‌بینیم، خبر‌های جدید را از اینجا می‌شنویم و واقعیت‌های جدید را از اینجا احساس می‌کنیم؛ نه ما بلکه همه افرادی که در میدان جاذبه و تأثیر این قدرت قرار دارند همین‌گونه هستند؛ بنابراین واقعاً شایسته است از همه عزیزانی که در ساخت این پیکره بزر‌گ از قدرت دفاعی، بازدارنده و تهاجمی ما نقش اساسی دارند، تجلیل کنیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ممکن است ما با دفاع کار را شروع کنیم، اما با تهاجم آن را تمام می‌کنیم، عنوان کرد: خصوصیت دیگری که در نیروی هوافضا وجود دارد، مدرن بودن است؛ یعنی یک نوگرایی، پیشرفته‌گرایی در تمام ارکان این نیرو اعم از تفکر و قوه خیال به این معنا که تصوراتی فراتر از واقعیت‌های موجود که بعد‌ها با اتصال واقعیت‌ها آن نمودار نمو و رشد را پیوسته در مسیر صعود قرار می‌دهیم.

وی در تبیین ویژگی دیگر نیروی هوافضای سپاه افزود: دیگر ویژگی این نیرو، قدرت تفکر برای آینده و ترسیم پدیده‌های جدید است که اکنون وجود ندارند، این مورد در ذهن‌ها تصویر شده و به سرعت به واقعیت تبدیل می‌شوند؛ در واقع، اندیشه، استراتژی و عملیات جدید چیزی است که این نیرو را همیشه تازه نگه می‌دارد؛ یعنی تولد قدرت در این نیرو بر تولید آن غلبه دارد که بسیار مهم است؛ البته این سفارش رهبر انقلاب در بازدید ایشان از نیروی هوافضای سپاه است که ۱۰ سال قبل بیان شده است؛ ایشان فرمودند که اکنون در موقعیت خوبی هستید، اما چون دشمن هم در حال پیشرفت است باید فاصله این پیشرفت را کاهش بدهید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مسیر نیروی هوافضای سپاه به سمت فنآوری‌های نوین یک مسیر همگراست و به فناوری‌های نوین تقارب دارد، خاطرنشان کرد: نیرو هوافضای سپاه در برخی موارد در خطوط مقدم قرار دارند که حتی برخی قدرت‌های پیشرفته نظامی جهان نیز امروز مشتاق استفاده از سامانه‌های تولید شده در این نیرو هستند.

وی ادامه داد: رسیدن به این درجه از رشد واقعی است و نمی‌توان گفت این کار یک اغراق و یک نمایش تبلیغاتی از یک قدرت برای یک عملیات روانی است چرا که ما از این فضا خارج شدیم که برای انجام یک عملیات روانی بخشی از واقعیت را غیر واقعی بسازیم که بسیار مهم است.

فرمانده کل سپاه قدرت امروز نیروی هوافضای سپاه را حاصل مجاهدت‌های فرماندهان و کارکنان پیشین این نیرو و به ویژه مدیریت مدبرانه سردار حاجی‌زاده و همکاران وی در دوره اخیر دانست و تصریح کرد: مجموعه منسجم نیروی هوافضای سپاه پاسداران با فرماندهی عالی و مثال زدنی سردار حاجی‌زاده به دستاورد‌های مهمی دست پیدا کرده است که معمولاً در اشراف‌های فرماندهی کل قوا در سطح کشور جزو فرماندهان برگزیده، ممتاز و برگزیده ما هستند که افتخار بزرگ برای همه ما است.

وی افزود: معمولاً هر نیرویی بازتابی از رخسار فکری، اعتقادی و ذهنی فرمانده آن است؛ آن فرمانده هیچ‌گاه یک نقطه مجزا از آن سازمان نیست، بلکه یک شخصیت جاری، تکثیرشونده و مدل‌ساز است؛ اما همه اعضای نیروی هوافضای سپاه این خصوصیت‌ها را دارند و هر فردی در هر بخشی از این نیرو پویایی، خلاقیت‌های ذهنی و قدرت نوآوری و ابتکار عمل را دارند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: البته در همه نیرو‌های مجموعه سپاه پاسداران نیز این‌گونه است و نیرو‌های دیگر نیز چنین ویژگی‌هایی دارند به‌عنوان مثال هنگامی که وارد نیروی دریایی سپاه می‌شویم نیز همین احساس به ما دست می‌دهد.

وی با بیان اینکه سپاه جدای از مردم نیست و ریشه‌های آن در درون مردم است، گفت: جایی که سپاه حیات و روح گرفته و معنا و هویت پیدا می‌کند، مردم هستند؛ انسان‌ها برای سپاه بسیار ارزشمند بوده و این الهام درباره ارزش انسان را از قرآن دریافت می‌کنیم؛ من به عنوان خادم سپاه همیشه عنوان می‌کنم که انسان‌ها صرف نظر از اینکه مسلمان باشند یا غیر مسلمان، مخلوق الهی و شاهکار خلقت بوده و به تنهایی ارزشمند هستند. هنگامی که انسان‌ها در دایره اسلام و ایمان قرار می‌گیرند ارزش الهی پیدا می‌کنند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مجموعه‌های پزشکی که امروز شاهد افتتاح یکی از آن‌ها در نیروی هوافضای سپاه هستیم، تصریح کرد: خانواده‌ای که در آن یک بیمار وجود دارد، اعضای آن خانواده بیشتر از خود آن بیمار بیشتر دچار ناراحتی و افسردگی می‌شوند. چراکه رنج مریض داری از مریض داری سخت‌تر است و رهبر انقلاب هم تاکید کردند که نگذارید رنج مریض‌داری خانواده یک بیمار را آزار بدهد؛ لذا مجموعه سپاه بر همین اساس مبادرت به ایجاد ظرفیت‌های لازم برای کمک به پاسخ به نیاز‌های کشور در حوزه بهداشت و درمان و سلامت مردم می‌ورزد.

وی با بیان اینکه مردم علاقه‌مند هستند تا در مجموعه‌های سپاه حضور پیدا کنند، افزود: این موارد برای ما بسیار اهمیت دارد و چون کرامت وجود دارد نوع رفتار در محیط‌های تماس ما با مردم بسیار اهمیت دارد. هنگامی که ما در اینجا حضور داریم به عنوان نماد‌های تعلیم یافتگان مکتب اسلام و ولایت با مردم برخورد می‌کنیم و مردم از ما انتظار سعه صدر را دارند.

سرلشکر سلامی با اشاره به اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر در برخی مناطق کشورخاطر نشان کرد: بابت این سر و صدا‌هایی که در فضای مجازی به راه انداخته‌اند هیچ نگران نباشید؛ انقلاب ما هر چند وقت یک‌بار باید یک تسویه‌حساب با دشمنان بیرونی خود انجام بدهد و رشد و قدرت‌افزایی ما در این چالش‌هاست؛ این چالش‌ها چیزی نیست که انقلاب ما را تهدید کند و همانند انداختن یک سنگ ریزه داخل یک دریاست؛ چرا که موجی که تولید می‌کند در همان نقطه مستهلک و میرا می‌شود.

وی با بیان اینکه ما به پیش می‌رویم و هر سال نیز قدرتمندتر می‌شویم، بیان کرد: دشمن ملت را تحریم کرد، اما هیچ‌کسی اعتنا نکرد؛ مدام فریاد زد که از منطقه خارج شوید، اما کسی اعتنا نکرد؛ ترور و تخریب کردند، اما مشاهده کردند این ساختمان به قدری بلند است که چهار نفر نمی‌توانند با دو سه ضربه کلنگ آن را خراب کنند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه رشد علمی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی، دفاعی و در سایر زمینه‌ها برپا است، تاکید کرد: آن‌ها که می‌خواستند ما را فلج کنند، امروز بی شباهت به فلج‌ها نیستند؛ اگر به محیط داخلی این کشور‌های به ظاهر پیشرفته و قدرت‌های به ظاهر دست اول جهان نگاهی بیاندازیم به قدری نابسامانی و فلاکت در زندگی بخش‌های مهمی از جامعه آن‌ها وجود دارد که وقتی به آن‌ها نگاه می‌کنیم، ناراحت می‌شوم؛ اما حاکمان بی لیاقت آن‌ها این همه ثروت را به خاطر استراتژی‌های بسیار غلط و شیطانی به ضد خودشان تبدیل می‌کنند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها