مشاور فرمانده کل سپاه:

آمریکا به دنبال تصرف قلب خاورمیانه یعنی ایران است

حجت‌الاسلام طائب گفت: آمریکا اگر بخواهد که مغز جهان باشد، باید قلب جهان را تصرف کند که قلب جهان خاورمیانه است و باید تصرف شود و تصرف خاورمیانه بدون تصرف ایران امکان‌پذیر نیست.
کد خبر: ۵۵۱۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴ - 18October 2022

اکنون زمان تقابل جبهه استکبار و انقلاب اسلامی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «حسین طائب» مشاور فرمانده کل سپاه امروز (سه‌شنبه) در نشست بصیرتی با کارکنان بسیجی آذربایجان شرقی اظهار داشت: جبهه استکبار با انقلاب اسلامی تقابل طولانی دارد، قانون امنیت ملی آمریکا سه بخش دارد که بخش اول آن تبیین وضعیت جهان، تبیین وضعیت آمریکا و چه باید کرد است.

حجت‌الاسلام طائب ادامه داد: طبق گفته آمریکا، جهان در ربع اول قرن ۲۱ باید تبدیل به دهکده ارتباطات شود و یک ناظر بیشتر نداشته باشد تا براساس آن راهبرد خود را تبیین کند؛ همچنین اگر آمریکا بخواهد که مغز جهان باشد، باید قلب جهان را تصرف کند که قلب جهان خاورمیانه است و باید تصرف شود و تصرف خاورمیانه بدون تصرف ایران امکان‌پذیر نیست.

مشاور فرمانده کل سپاه افزود: هر دولتی که در آمریکا روی کار می‌آید، سند امنیت آن را تغییر می‌دهد، بایدن در سند خود نوشت، دهه جدید، دهه سرنوشت‌سازی است و مشخص می‌کند که همگرایی جهانی با آمریکا می‌ماند یا رقبا بر ما حاکم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بایدن زمانی که دولت را از ترامپ گرفت با سه چالش روبه‌رو بود؛ چالش اول قدرت تجدیدنظر طلبی بود که نظم نوین جهانی را شکل دهد، دوم دولت یاغی و سرکش و گروه‌های فراملی و عدم اعتماد کشورهای دوست و چالش سوم نفوذ و تأثیرگذاری جمهوری اسلامی در منطقه است که گفته می‌شود رقابت در دهه جدید، رقابت قدرت‌ها برای سرپرستی جهان است.

حجت‌الاسلام طائب گفت: اکنون نیز چین رقیب جدی آنها در جهان است؛ چراکه با توسعه تکنولوژی اقتصادی، نظامی و فرهنگی روبه‌رو بوده است؛ همچنین جنگ روسیه و اوکراین و حکومت خودکامه است که تضعیف دموکراسی غربی و ارائه حکمرانی جدید را دنبال می‌کند، از چالش‌های بعدی آنهاست؛ بنابراین با دهه سرنوشت‌سازی مواجه هستیم.

مشاور فرمانده کل سپاه  اضافه کرد: اکنون زمان تقابل جبهه استکبار و انقلاب اسلامی است؛ غربی‌ها ما را اینگونه می‌بینند که علی‌رغم مشکلات داخلی پیشرفت داریم و مدل حکمرانی ارائه می‌دهیم و چالش اساسی برای استکبار هستیم.

وی اظهار داشت: آمریکایی‌ها در آذرماه انتخابات دارند و انتخابات بین حزبی آنها برگزار می‌شود و اسرائیلی‌ها نیز آبان ماه انتخابات دارند؛ موساد اعلام کرده که اگر توافق هسته‌ای شکل بگیرد، نتانیاهو برگشته و دوباره جمهوری‌خواهان برمی‌گردند، لذا مذاکرات تا بعد انتخابات متوقف شود.

مشاور فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ۲۰۲۴ سال سرنوشت‌سازی و ۲۰۲۸ سال تعیین‌کننده‌ای است، گفت: اغتشاشات را هدف‌گذاری کردند و قرار بود مهرماه انجام شود و از دانشگاه با موضوع حجاب و مسائل صنفی شروع کنند، نیروی انتظامی هم در این مقطع درگیر مسئله اربعین بود و درگیری این سیستم برای تأمین امنیت مردم یک غفلتی در بیان روایت اول رخ داد و دشمن یک تصویر بزرگ از مسئله زن ساخته و این اتفاق سوار این موج شد.

حجت‌الاسلام طائب افزود: ابتدا مسئله را قومیتی کردند و به قوم کرد، لر، بلوچ و در آخر اردبیل رسیدند و طرح خود را به شکست اقتدار بردند و در درون زندان اوین درگیری ایجاد کردند. کشور ما قدرت بالایی دارد و امروز همه مسئولین باید نسبت به اتفاقات پاسخگو باشند.

وی یادآور شد: در جراحی اقتصادی که اتفاق افتاد، ۳۰ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی هزینه کردیم و باید با شتاب تند تهدیدات دشمن را عقب بزنیم و حیات طیبه را برای مردم مهیا کنیم.

حجت‌الاسلام طائب بیان کرد: اگر در این مسیر استقامت به خرج دهیم و به نقش خود به درستی عمل کنیم و مبنای ما خدمت به مردم و مبارزه با فساد باشد، حیات طیبه فراهم می‌شود؛ اما باید ارزش‌های خود را بدانیم که در این عرصه دشمنان ابتدا هویت‌سوزی و هویت‌سازی می‌کنند که اولین گام ایجاد شبهه است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: شبهه دوم به فاز تردید می‌رسد، تردید در صداقت که مسئولین راست نمی‌گویند و تصویری که از فساد می‌سازند بزرگ‌تر از خود فساد باشد تا سبب ترس، تردید، گسست و ترویج کینه و نفرت شود و نافرمانی شود و به سمت تقابل و شکست اقتدار برود که اگر می‌خواهیم مقابله کنیم، باید آن را خنثی کنیم،

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن به نشیب رسیده و فهمید نمی‌تواند کاری کند؛ البته دوباره اقدامات خود را از سر می‌گیرد، گفت: هویت‌سازی دشمن شش مرحله دارد؛ زیرساختی ارتباطی با مخاطبان، تبلیغ لذت‌گرایی و سبک زندگی غربی، شبکه‌سازی، هیجان‌سازی و تخلیه هیجان با خشونت علیه حکومت و علم بالا آوردن که با حضور مردم در صحنه با شکست مواجه شدند.

حجت‌الاسلام طائب در پایان تاکید کرد: باید در خدمت‌رسانی و رفع موانع مردم گام برداریم تا ماندگاری آنها در پای اصول بیشتر باشد.

انتهای پیام/ 371

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار