سرلشکر باقری در همایش مدیران فرهنگی نیروهای مسلح:

ترویج ناامیدی در نسل جوان از اندیشکده‌های آمریکایی نشأت می‌گیرد/ توافق با دشمنی که با تمام توان به جنگ ما آمده خیال خامی است

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: امروز دشمنان ما در قالب جنگ نرم که بخشی از آن در بستر فضای مجازی شکل می‌گیرد، برای اقشار، اقوام، اصناف، احزاب و ادیان مختلف کشورمان برنامه‌های خاص در نظر گرفته‌اند که این برنامه‌ها از مراکز مطالعاتی و اندیشکده‌های آنان بیرون می‌آید.
کد خبر: ۵۵۱۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴ - 18October 2022

نظام سلطه به دنبال کاهش سرمایه‌های اجتماعی کشور است/ ترویج یأس و ناامیدی در نسل جوان از اندیشکده‌های آمریکایی نشأت گرفته استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش تخصصی مسئولان و مدیران فرهنگی نیروهای مسلح با اشاره به توان دفاعی نیروهای مسلح اظهار داشت: امروز به واسطه اقتدار و توانمندی دفاعی نیروهای مسلح، رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و عظمت خون شهدا، کشور در امنیت قرار گرفته و توطئه‌های مکرر دشمنان نقش برآب شده است.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه به واسطه توان بازدارندگی ایجادشده در نیروهای مسلح، دیگر نگران تهدیدات نظامی و سخت‌افزاری دشمنان نیستیم، تصریح کرد: در این رابطه نیروهای مسلح شبانه‌روز بیدارند و تمامی تحولات و جریانات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را رصد می‌کنند تا مورد تهدید و غافلگیری قرار نگیرند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اينكه امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم طاغوتی گذشته در حوزه تجهیزات، نیروی انسانی، تاکتیک و عملیات رشد و توسعه چشمگیری داشته است، افزود: نیروهای مسلح ما هم‌اکنون در حوزه تجهیزات بیش از ۸۵ درصد سامانه‌های دفاعی را در داخل تأمین می‌کنند و این یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، در حوزه اندیشه، طرح و برنامه، تفکر، راهبرد و خط مشی از مؤلفه‌ها و شاخص‌های بومی استفاده می‌کند و در حقیقت خودش برای خودش تصميم‌سازی، تصميم‌گیری، طراحی و اجرا می‌کند.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه دشمنان ما از خودکفایی نیروهای مسلح و دستاوردهای فناورانه نظام مقدس جمهوری اسلامی به شدت عصبانی و ناراحتند، گفت: آمریکا و اذنابش راهبرد جمهوری اسلامی را مغایر با تلاش‌های یک قرن اخیر خود در منطقه می‌دانند، از این‌رو در توطئه‌افکنی تلاش بی‌وقفه دارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امروز به واسطه هماهنگی که میان دولت و نیروهای مسلح ایجاد شده، کشور در مسیر رشد و توسعه اهداف خود را با سرعت بیشتری دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برآوردهای مراکز اقتصادسنجی دنیا این است که اقتصاد ایران رو به رشد و توسعه است، گفت: به‌واقع جراحی اقتصادی که بهار امسال توسط دولت صورت گرفت بسترساز ارتقاء سطح رشد اقتصادی در کشور خواهد شد و ان‌شاالله شاهد نتایج مطلوب آن در آینده خواهیم بود. اگرچه دشمنان با فضاسازی رسانه‌ای به دنبال ترویج ناامیدی و سیاه‌نمایی در این حوزه هستند.

سرلشکر باقری گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز کار خود را در حوزه‌های مختلف نظامی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی پیش می‌برد و اهداف ملی و منطقه‌ای خود را با قدرت دنبال می‌کند و این به مذاق آمریکا و رژیم صهیونیستی خوش نمی‌آید.

وی ادامه داد: دشمنان ما که در حوزه جنگ سخت راه به جایی نبرده‌اند، حدود یک دهه است که بر پیاده‌سازی مؤلفه‌های جنگ‌نرم روی آورده و در کنار آن با فشارهای سیاسی و تحریم‌های اقتصادی و تهاجم فرهنگی یک جنگ ترکیبی را علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: دشمن امروز برای مقابله با ایران اسلامی تلاش شبانه‌روزی کرده و قرارگاه تدبیر بر میدان ایران به طور ۲۴ ساعته در حال فعالیت است تا از این طریق نیز ضربات خود را بر ملت ایران وارد کند و این خیال خامی است که فکر کنیم می‌شود با این دشمن که با تمام توان با ما می‌جنگد، به توافق رسید.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان در قالب جنگ‌ نرم، فضای مجازی و فناوری‌های نوین به‌طور همزمان و منسجم در حال توطئه‌‌افکنی و تهدیدسازی است که نمونه‌هایی از آن را در حوزه فرهنگ در تضعیف پایه‌های دینی مردم، تلاش برای تغییر رویکرد شناختی مردم در حوزه سبک زندگی، ایجاد شکاف بین قومیت‌ها و القای وجود فساد سیستماتیک در کشور و... مشاهده می‌کنیم.

سردار باقری گفت: دشمنان امروز در حوزه اقتصادی با القای ناکارآمدی اقتصادی و با گره‌زدن معیشت مردم به توافق هسته‌ای به‌دنبال ترویج این باور غلط هستند تا مسیر اهدافشان را تسریع بخشند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تلاش دشمن در حوزه اجتماعی گفت: نظام سلطه با تبلیغات سوء و اغواء نسل جوان به دنبال کاهش سرمایه‌های اجتماعی کشور است و با توسعه یأس و ناامیدی در میان مردم به‌ویژه جوانان این مسیر شوم را دنبال می‌کند.

وی گفت: دشمن در حوزه سیاسی با دو قطبی‌سازی جامعه، تهاجم به اصل ولایت‌فقیه، پیوند دادن مسائل اقتصادی و معیشتی مردم به رویکرهادی سیاسی، القای ناکارآمدی سیاسی به دنبال اهداف خود در عرصه جنگ نرم است.

سردار باقری بیان داشت: امروز دشمن در بستر فضای مجازی با ترفندهای مختلف وارد عرصه شده و سعی کرده تا ذائقه ملت ایران را بشناسد و با ایجاد شبکه‌سازی امن برای ترویج ناامنی و اغتشاشات و ایجاد بستر ماهواره‌ای، ذهن جوانان کشور را تحت سلطه خود درآورد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امروز دشمنان ما در قالب جنگ نرم که بخشی از آن در بستر فضای مجازی شکل می‌گیرد، برای اقشار، اقوام، اصناف، احزاب و ادیان مختلف کشورمان برنامه‌های خاص در نظر گرفته‌اند که این برنامه‌ها از مراکز مطالعاتی و اندیشکده‌های آنان بیرون می‌آید.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار