فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان کرد؛

برخورد قاطع ایران با عامل ایجاد هرگونه ناامنی دریایی

دریادار ایرانی گفت: آمریکا باید بداند که جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه در منطقه با هرگونه حرکتی که موجب به خطر افتادن امنیت و ایمنی دریانوردی شود، برخورد قاطع و کوبنده خواهد کرد.
کد خبر: ۵۵۱۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰ - 21October 2022

برخورد قاطع ایران با ایجاد نامنی دریایی/ ارتش بیش از ۶۴ کشتی جمهوری اسلامی را اسکورت کرده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، آیین استقبال از هشتاد و چهارمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی عملیاتی نیروی دریایی ارتش اعزامی به آب‌های آزاد و بین المللی پیش از ظهر امروز با حضور امیر دریادار «شهرام ایرانی» در منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس برگزار شد و کارکنان ناوگروه ۸۴ نداجا، با استقبال گرم فرماندهان و خانواده هایشان، به مهین بازگشتند.

امیر دریادار ایرانی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: ناوگروه ۸۴ نیروی راهبردی دریایی ارتش با حضور مقتدرانه در عمق اقیانوس‌ها به‌ویژه حوزه دریای سرخ موفق شد که عملیات اسکورت و برقراری امنیت دریایی را در بالاترین سطح ممکن به اجرا دربیاورد و در جایی که توسط نیروهای غیر موجهِ حاضر در منطقه، ایمنی دریانوردی به خطر افتاد، توانستند به یاد همرزمانشان که پیش از این مستقیماً در برابر هرگونه بی‌عدالتی ایستادند، مجدداً بایستند و ۲ شناور بدون سرنشین آمریکایی را توقیف کنند.

دریادار ایرانی افزود: آمریکا باید بداند که اگر در جایی قرار است دریانوردی داشته باشد، حتماً باید قوانین بین المللی را رعایت کند و بداند جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه در منطقه با هرگونه حرکتی که موجب به خطر افتادن امنیت و ایمنی دریانوردی شود، برخورد قاطع و کوبنده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه افتخار بزرگ این ناوگروه آن بود که در عمق اقیانوس‌ها به‌صورت مستقیم و رو در رو، در مقابل شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار با استواری و صلابت ایستادگی کرد، اظهار داشت: همه این افتخارات نشان از ایمانِ دریادلان ارتش به کار، تخصص، تسلط و شجاعتشان است و از همه مهم‌تر اتکا به واقعیت و شعار راه ما راه حسین (ع) است، صورت پذیرفت و این یکی از افتخارات بزرگی است که امروز به دست عزیزانمان در ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران نگاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش در لحظه بیش از ۶۴ کشتی جمهوری اسلامی را با اقتدار تحت اسکورت قرار داده است و به صورت کاملاً مجهز بر روی واحد‌های شناور حضور مقتدرانه دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح‌کرد: همه این‌ها تنها بخشی از توانمندی نیروی راهبردی دریایی است که در صحنه مشاهده می‌کنیم.

هشتاد و چهارمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی عملیاتی نیروی دریایی راهبردی ارتش به سرفرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران، مدت ۸۶ روز به اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران و همچنین حفظ منافع میهن عزیزمان در آب‌های آزاد، پرداخت.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار