وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح:

ارتقاء فناوری موشک‌های نقطه‌زن/ تجهیزات نظامی ایران خواب را از چشم دشمن ربوده است

امیر سرتیپ آشتیانی گفت: امروز قادر به تولید انواع سامانه‌هایی هستیم که نه‌تنها دشمن به واسطه وجود آن‌ها جرأت تعرض به جمهوری اسلامی را ندارد، بلکه خواب را از چشم دشمن ربوده است.
کد خبر: ۵۵۱۵۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹ - 22October 2022

امیر سرتیپ آشتیانیبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با حضور در مجموعه سازمان صنایع دفاع از بخش‌های مختلف این سازمان بازدید کرد.

امیر آشتیانی در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط کارکنان سازمان صنایع دفاع در تولید انواع محصولات حوزه رزم و همچنین مهمات هدایت‌شونده اظهار داشت: پیشرفت‌های دفاعی در واقع نشانه پیشرفت علمی و برخورداری از عقبه‌ی دانشی کشور است و توسعه‌ی صنعت نظامی و دفاعی حرکت در راستای اکتساب دانش و فناوری‌های روز جهان است.

وی با بیان اینکه در ساخت انواع موشک و مهمات هدایت‌شونده صنایع مختلفی با یکدیگر همکاری می‌کنند، افزود: تولید محصولات راهبردی همچون انواع مهمات و موشک‌های هوشمند اوج پیشرفت و تشریک مساعی بین سازمانی است و قدرت مدیریت یکپارچه و توانمند در بهره‌گیری از مجموعه‌های دانش‌بنیان و مجرب است.

وزیر دفاع ادامه داد: با وجود تشدید تحریم‌های ظالمانه که در دو دهه اخیر به اوج خود رسیده است، اقدامات صنعت دفاعی در تولید قدرت، اقتدار و بازدارندگی بسیار مؤثر بوده و همین موضوع، ایران را در حوزه دفاعی و نظامی جزو چند کشور برتر جهان قرار داده است؛ صنعتی که به دست جوانان، دانشمندان و فرزندان این سرزمین ارتقا و توسعه یافته و برای پیشبرد اهداف راهبردی یک کشور اهمیت به‌سزایی دارد.

امیر آشتیانی گفت: کشور‌هایی که در حوزه‌ی دفاع موشکی فعالیت و دستاورد دارند به‌عنوان کشور‌های صاحب قدرت در سطح جهان مطرح هستند و جمهوری اسلامی ایران امروز به‌عنوان یکی از کشور‌های دارنده‌ی فناوری ساخت انواع مهمات هدایت‌شونده و موشک‌های نقطه‌زن، کشوری قدرتمند و مقتدر در سطح جهان محسوب می‌شود؛ لذا تداوم و تقویت این فناوری‌ها از برنامه‌های اصلی وزارت دفاع است.

وی افزود: آن زمانی که ساخت موشک در ذهن دست‌اندرکاران غیرممکن بود، با نگاه دوراندیشانه و راهبردی مسئولان این وظیفه مهم به صنعت دفاعی محول شد و فرزندان ایران اسلامی نیز این امر و امانت را بر عهده گرفتند به‌طوری که امروز قادر به تولید انواع سامانه‌هایی هستیم که نه‌تنها دشمن به واسطه وجود آن‌ها جرأت تعرض به جمهوری اسلامی را ندارد، بلکه خواب را از چشم دشمن ربوده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز به راحتی قادر به ساخت موشک‌هایی با بُرد مورد نیاز برای دفاع از کشور هستیم، تصریح کرد: همان طوری که اثبات کرده‌ایم برای حفاظت از ملت ایران اسلامی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و مرز‌های دانش را برای دفاع از مردم عزیزمان پشت سر خواهیم گذاشت.

وی خاطرنشان ساخت: امروز جزو معدود کشور‌هایی در جهان هستیم که با اتکا به توانمندی‌های داخلی، پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاع ضد موشکی را به‌عنوان سپر دفاعی کشورتولید می‌کنیم که دشمنان را از فکر هرگونه تجاوز احتمالی پشیمان خواهد کرد.

وزیر دفاع در ادامه حفظ استقلال و افزایش اقتدار ملی را تنها راه پیشرفت ایران عزیز دانست و گفت: مسیر قدرت درون‌زا در جمهوری اسلامی ایران و به‌ویژه در عرصه موشکی با قوت ادامه دارد و این رویکرد در همه‌ی ابعاد مختلف صنایع دفاع تسری یافته و نهادینه شده است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها