در پاسخ به تحریم اتحادیه اروپا صورت گرفت؛

پاسخ کنایه‌آمیز رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تحریم از سوی اتحادیه اروپا

سردار سرلشکر «باقری» در پاسخ به تحریم اتحادیه اروپا علیه خود و برخی مقامات ایرانی پیامی صادر کرد.
کد خبر: ۵۵۱۸۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳ - 23October 2022

پاسخ کنایه‌آمیز رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تحریم از سوی اتحادیه اروپابه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به تحریم اتحادیه اروپا علیه خود و برخی مقامات ایرانی پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

اتحادیه اروپا ۴ روز پیش به دلیل آنچه که «ارسال پهپاد‌های بدون سرنشین از ایران به روسیه» نامیده، نام اینجانب را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است! پیش‌تر و در تاریخ ۱۳ آبان ۹۸ نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا با گنجاندن نام بنده در فهرست تحریم‌های خود، دچار چنین خبطی شده بود.

عصبانیت آمریکا و دنباله آن یعنی اتحادیه اروپا البته قابل درک است. از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی را در لیست تحریم‌ها قرار دادند، اما نیرو‌های مسلح ما از این تهدید فرصت ساختند. اگر روزی آن‌ها سیم خاردار را هم از رزمندگان ما دریغ می‌کردند، امروز برای خرید موشک‌های نقطه‌زن و پهپاد‌های ایرانی، صف کشیده‌اند.

در حقیقت این اروپایی‌ها هستند که با در پیش گرفتن مسیر به بن‌بست‌خورده‌ی ارباب‌شان آمریکا، دچار عارضه‌ی «خودتحریمی از حقیقت» شده‌اند.

ما در فارسی ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید: «کوری عصاکشِ کورِ دگر شده است.» یا به قول انگلیسی‌ها: «The blind leading the blind.»

اما یک پیشنهاد انسان‌دوستانه به اتحادیه اروپا دارم. از امروز به آن‌ها وکالت می‌دهم در اجرای تحریمی که تدارک دیده‌اند، مجازند همه اموال و دارایی‌های سرلشکر محمدحسین باقری در بانک‌های سراسر جهان را شناسایی و مصادره و صرف خرید ذغال‌سنگ برای شهروندان اروپایی کنند. زمستان سختی در پیش است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها