مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی خبر داد؛

برگزاری گردهمایی فعالان فرهنگی و اجتماعی در مشهد

«مختاری» از برگزاری رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی با حضور ۱۱۳ تشکل به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی در مشهد خبر داد.
کد خبر: ۵۵۴۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲ - 07November 2022

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، «مجتبی مختاری» مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی امروز در جمع خبرنگاران به برگزاری رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی اشاره کرد و اظهار داشت: این رویداد بستری برای ارائه توانمندی‌ها، شبکه‌سازی و همکاری ظرفیت‌های مردمی است.

وی ادامه داد: رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی ۱۸ تا ۱۹ آبان در محل نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی واقع در باب الجواد (ع) با حضور ۱۱۰ تشکل و مجموعه مردم نهاد و سه مجموعه رسانه‌ای در سطح استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی در توضیح رویکردهای برگزاری این برنامه گفت: در انقلاب اسلامی حضور مردم کلید حل مشکلات در همه مسائل است و این حضور، هیچ جایگزین دیگری ندارد. گام دوم انقلاب گام حکمرانی مردم به محوریت جوانان برای آبادانی ایران است و حلقه‌های میانی که تشکل‌های مردمی را شامل می‌شود به‌عنوان بخشی از خود مردم راهکار عملی این میدان‌داری هستد.

این مقام مسئول افزود: تشکل‌های مردمی در عرصه‌های تخصصی نقش واسط بین حاکمیت و مردم هستند و به‌عنوان حلقه‌های میانی ایفای نقش می‌کنند، زیرا به تجربه ثابت شده است هر کجا به فرصت‌های حضور حداکثری مردم تکیه شده نتیجه بهتری حاصل شده است.

مختاری تصریح کرد: تشکل‌های مردمی با ذائقه مردم آشنا بوده از جنس خود مردم هستند و درگیر نظام اداری و بروکراتیک نیستند از همین رو این رویداد در نظر دارد تشکل‌های مردم نهاد را دور هم جمع کند تا با هم‌افزایی به تبادل نظر بپردازند، دستاوردهای خود را به اشتراک بگذارند و الگوی سایر تشکل‌ها در سراسر استان باشند.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری این رویداد دستگاه‌های متولی امر با ظرفیت‌های مردمی در عرصه‌های مختلف آشنا شده و جهت پیشبرد مأموریت‌‌های خود از ظرفیت‌های این تشکل‌ها بهره می‌برند.

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی بیان داشت: در این رویداد به دنبال هم‌افزایی، انتقال تجربیات و دریافت ایده‌های برتر و خلاقانه در خصوص رفع مشکلات جامعه هستیم و مباحث روز جامعه به ویژه برای مخاطبان دهه هشتادی به دلیل اینکه مخاطب و کنشگر فعال شناخته می‌شود ارائه خواهد شد.

وی یادآور شد: این اتفاق ویژه که حول ۹ عرصه تخصصی شکل می‌گیرد قرار است برای ارتباط و اتصال موثرتر افراد، موسسات و مجموعه‌ها، ارائه دستاوردها، توانمندی‌ها و تجربه زیسته، ارتباط با مدیران و مسئولان برای ایجاد شبکه‌های تخصصی مردمی به عنوان همیاران دولت، بستر مناسبی فراهم آورد.

مختاری عرصه‌های اجتماعی، تربیتی، و آموزشی، جریان رسانه و هنر، حوزه خانواده، سبک زندگی عفیفانه، کتاب و کتابخوانی، صنایع خلاق فرهنگی و عرصه فکر و اندیشه را از عناوین عرصه‌های این رویداد دانست.

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی بیان داشت: این رویداد با همکاری و مشارکت سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، ستاد جبهه فرهنگی و مردمی خراسان رضوی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان تبلیغات اسلامی تدارک دیده شده است و امیدواریم محفلی برای پویایی بیشتر تشکل‌های مردمی باشد.

انتهای پیام/
 

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار