به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱
علی حسن السبیتی نوجوان عربستانی هم به لیست اعدامی‌های آل سعود اضافه شد.
کد خبر: ۵۵۵۰۷۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷ - 09November 2022

یک نوجوان دیگر در لیست اعدامی‌های آل سعودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از العهد، دادگاه عربستان «علی حسن السبیتی» نوجوان عربستانی را به اعدام محکوم کرد. بر اساس اعلام این سازمان، علی حسن السبتی متولد ۱۳ ماه مه ۱۹۹۹، در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ هنگامی که ۱۸ سال و ۵ ماه داشت، بازداشت شد.

سازمان اروپایی حقوق بشر اعلام کرده است که السبیتی از لحظه دستگیری با نقض گسترده حقوق بشر مواجه شده و قادر به برقراری ارتباط با خانواده خود یا تعیین وکیل نبوده است.

وی بیش از هشت ماه در سلول انفرادی زندان بازپرسی عمومی منطقه الدمام نگهداری و در آنجا تحت انواع شکنجه‌های ظالمانه قرار گرفت تا اینکه تحت شکنجه مجبور به امضای اعترافات شد.

محاکمه السبیتی در دسامبر ۲۰۱۹ در دادگاه جنایی آغاز شد و دادستانی پس از متهم کردن وی به تعدادی از اتهامات از جمله شرکت در تظاهرات حمایت از بحرین در سال ۲۰۱۱ زمانی که السبیتی تنها ۱۲ سال داشت، خواستار اعدام او شد.

دادستانی عربستان برخلاف قانونی که مجازات اعدام را برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع می‌کند، خواستار مجازات اعدام او شد.

السبیتی در برابر قاضی تاکید کرد که مجبور به امضای اعترافات اجباری علیه خود شده است، اما با این وجود و به رغم اینکه او با اتهامات جدی مواجه نیست، دادگاه ویژه جنایی او را به اعدام محکوم کرد.

سازمان اروپایی حقوق بشر اعلام کرد که حکم علیه السبیتی گواهی دیگر از ظلم دادگاه سعودی است.

همزمان عبدالحکیم عبدالعزیز الدخیل فعال سعودی اعلام کرد که مقامات سعودی فرزندش یاسر بیست ساله را بازداشت کردند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار