به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۲
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مطرح کرد؛
قاضی‌زاده هاشمی گفت: یک هدف اردو‌های جهادی خدمت به مردم است و در طرفی هم فرصت ساخته شدن، رشد، طی مراحل انسانی و کمال روحی را فراهم می‌کند و به همین خاطر جذابیت معنوی دارد.
کد خبر: ۵۵۶۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹ - 19November 2022

سالگرد ۵ سالگی گروه جهادی «شهید کاظمی آشتیانی» / فعالیت‌های جهادی جوانان را با بستر حقیقی رشد آشنا می‌کند/ اقدامات گروه‌های جهادی کمک به پر کردن برخی خلأ‌های کشور استبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، پنجمین سالگرد تأسیس گروه جهادی شهید کاظمی آشتیانی با حضور «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز گذشته (جمعه) در سالن همایش‌های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد.

قاضی‌زاده هاشمی در این مراسم ضمن تقدیر از اعضای گروه جهادی پزشکی شهید کاظمی آشتیانی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد، اظهار داشت: بسیار خرسندم که میان برادران و خواهران خود در این اردو‌های جهادی حضور یافتم، گروه فوق‌العاده‌ای که با نام مقدس چهره بارز و شاخص، مجاهد بی‌نام و نشان، «شهید کاظمی آشتیانی» که پس از شهادت خود شناخته شد و اقدامات ارزشمندی انجام داد مزین شده است. معرف این شهید شاخص، رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند که بر حسب معمول بر معرفی افرادی که فعالیت‌های ویژه‌ای در عرصه‌های علمی، پژوهشی و مدیریتی می‌کنند تأکید ویژه‌ای دارند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: با اینکه امروز جمعه و زمان استراحت است، ولی اعضای این گروه جهادی پای کار هستند و طی پنج سال گذشته تعداد زیادی اردو با حجم کار زیاد برگزار کرده‌اند که محصور در خدمات پزشکی هم نبوده و در کنار آن برنامه‌های آموزشی و تفریحی هم برگزار کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت اصلی این گروه پزشکی و پیراپزشکی است، گفت: همان‌طور که من مطلع شدم این گروه جهادی هرجا مستقر شدند اقدامات متعددی انجام داده‌اند و تک‌ساحتی نبودند و این نشان‌دهنده آن نگاه ارزشمند و دل‌های پاکی است که خدا نصیب شما کرده که توانستید چنین موقعیتی را فراهم کنید.

قاضی‌زاده هاشمی با تشکر از اقدامات گروه جهادی شهید آشتیانی برای کمک به پر کردن برخی خلأ‌های کشور، خاطرنشان کرد: کار گروه‌های جهادی پرکردن گسل‌ها و پوشاندن شکاف‌ها و دره‌هایی است که لابه‌لای این سیستم بروکراسی ما به‌وجود آمده است. وقتی گروه‌های جهادی در جایی مثل خرمشهر که دارای عقب‌ماندگی است حضور یافتند، نشان می‌دهد در مکانی که منابع باید عادلانه توزیع می‌شده دقیق عمل نشده و کار بچه‌های جهادی پرکردن این شکاف‌ها و پیوند زدن بین مردم است تا مردم احساس نکنند بی‌پناه و رها شده‌اند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با اینکه برخی اعضای گروه‌های جهادی ممکن است به برخی سیاست‌ها نقد داشته باشند، اما حس انسان‌دوستانه، مهربانی، دلسوزی و فطرت خداجویی که دارند آن‌ها را ترغیب به کمک کرده که خداوند رحمان در دل همه تمایل به کمک به دیگری را قرار داده، زیرا انسانی که مایل نیست به دیگری کمک کند و درد دیگران برایش بی‌اهمیت است خوی انسانی ندارد. هر انسانی در عالم با هر دین و مسلکی اگر فطرت انسانی داشته باشد درد کشیدن سایر افراد برای او زجرآور است و این فطرت او را وادار به حرکت و تلاش می‌کند، برای اینکه به هر دلیلی اگر به بخشی از جامعه کم‌لطفی شده، توسط او جبران شود.

وی با بیان اینکه در مقابل گروه‌های جهادی افرادی هم هستند که تلاش می‌کنند از فاصله‌ها سوءاستفاده کنند، تأکید کرد: این افراد تلاش می‌کنند به جای اینکه شکاف‌ها را بپوشانند، بیشتر نشان دهند و بر این اساس تقابل، تضاد و قطبی‌سازی در جامعه ایجاد کنند، بگویند به مردم محروم توجه نشده پس معترض باشید و تلاش می‌کنند این را اول به پدیده ضداجتماعی و بعد ضدامنیتی تبدیل کنند.

قاضی‌زاده هاشمی تأکید کرد: حکومت مسئولیت‌هایی دارد که باید به وظایفش در جای خود عمل کند و همچنین اصلاح نظام حکمرانی و نحوه توزیع منابع و به‌کارگیری مدیران شایسته هم در جای خود اهمیت دارد، اما امیرالمؤمنین علی (ع) هم که عادل‌ترین و کاملترین انسان‌ها هستند، روز‌ها جامعه را مدیریت می‌کردند و شب‌ها نیز به دستگیری محرومان می‌پرداختند و پیروان و شیعیان او هم این کار را انجام می‌دادند و سال‌ها بعد از امیرالمؤمنین (ع) یکی از وظایف ائمه اطهار (ع) رسیدگی به محرومان ذکر شده، آن‌ها بار سنگینی بر دوششان می‌گرفتند که زخم آن بر بدنشان نشان‌دهنده حمل آن بار برای دستگیری از افراد نیازمند بود، خداوند به شما عزیزان هم این توفیق را داده که از آن‌ها الگو بگیرید و در این مسیر قدم بردارید.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشکر از دانشجویان دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد، گفت: این دانشگاه با بنیاد شهید و امور ایثارگران ارتباط دارد و اینکه در کنار ۱۸ دانشگاه فعالیت‌های جهادی را آغاز کرده‌اند باعث افتخار است. امیدواریم این حرکت شما علمی و بین‌المللی باشد و از تجربیات شما که بیش از ۶۰ اردو برگزار کردید، بهره‌برداری شود.

وی افزود: یک هدف اردو‌های جهادی خدمت به مردم است و در طرفی هم فرصت ساخته شدن، رشد، طی مراحل انسانی و کمال روحی را فراهم می‌کند و به همین خاطر جذابیت معنوی دارد و افرادی که اردو‌های جهادی می‌روند سختی‌ها را به جان می‌خرند و از تفریح خود می‌گذرند و کار بسیار بزرگی انجام می‌دهند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه جذابیت معنوی باعث ایجاد احساس رشد برای انسان می‌شود، افزود: فعالیت‌های جهادی فرصتی برای جوانان است که با بستر حقیقی و درست برای رشد آشنا شوند و این تلاش‌ها مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد و امیدوارم شما بتوانید کمک کنید این شجره طیبه‌ای که پایه‌گذاری شده و هم‌اکنون به نهال قوی تبدیل شده رشد کند و امیدواریم دانشگاه‌ها به اردو‌های جهادی‌شان در کنار دیگر فعالیت‌هایشان شناخته شوند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهید کاظمی آشتیانی یک دانشمند مدیر و مجاهد خاموش است، گفت: وی در عرصه علم و فناوری سرآمد و مدیر بود و با وجود محدودیت‌ها، توانست به برجسته‌ترین دانش‌های عالم برسد و خدمات زیادی به مردم ارائه دهد، در دوره‌ای بحث ناباروری مسئله جدی در کشور بود و به لطف زحمات این شهید مسئله ناباروری تا حدود زیادی در بحث علمی و تجهیزاتی حل شد. شما هم می‌توانید در این عرصه ورود کنید و در کنار کار جهادی رسیدگی به محرومان، در حوزه توسعه دانش و علم و فناوری فعالیت کنید.

وی در انتهای این مراسم لوح سپاس و یک دستگاه شنوایی سنجی (اودیومتر) به گروه جهادی شهید کاظمی آشتیانی هدیه داد و از جهادگران عرصه سلامت نیز تجلیل کرد.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار