به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۲
یکی از رزمندگان مدافع حرم اعزامی از شهر مقدس مشهد روایتی از برجای ماندن حاشیه‌های طنز برخی شهدا در میان مردم سوریه در کتاب «چَخ‌چَخی‌ها» داشته است که انتشارات راه‌یار آن را منتشر کرده است.
کد خبر: ۵۵۷۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳ - 20November 2022

بعد از شهادتت برای ما آبرو نگذاشتی ابوسلفی!به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، یکی از رزمندگان مدافع حرم اعزامی از شهر مقدس مشهد روایتی از برجای ماندن حاشیه‌های طنز برخی شهدا در میان مردم سوریه در کتاب «چَخ‌چَخی‌ها» از انتشارات راه‌یار داشته است که در ادامه می‌خوانیم:

ما یک گروهی در فضای مجازی به اسم «خراباتیان خان‌طومان» داشتیم. به خاطر وضعیتی که در این منطقه داشتیم این اسم را برای خودمان گذاشتیم. در خان‌طومان بین خرابه‌ها گیر افتاده بودیم و مثل کارتن‌خواب‌ها و با قیافه‌های عجیب و غریب زندگی می‌کردیم. مخصوصاً آن ۲۵ روزی که در محاصره بودیم. بعد‌ها که خان‌طومان سقوط کرد، اسم گروه شد: «خراباتیان خان‌طومان از دست رفته»!

شهید «رضا سنجرانی» و شهید «مرتضی عطایی» هم در گروه عضو بودند. مرتضی صبح در گروه نوشت: ما داریم به عروسی می‌رویم! همان زمان پیام داده بود که عقب ماشین داشت از خودش فیلم می‌گرفت. مرتضی همیشه وسط جبهه هم پیغام می‌داد و فیلم می‌گرفت. یک دستش اسلحه بود و دست دیگرش موبایل! این خودش تخصص می‌خواهد که من هیچ وقت نتوانستم آن را انجام دهم.

مرتضی آن قدر فیلم گرفته بود که حتی سوری‌ها هم او را شناخته بودند. بعد از شهادتش که به منطقه محل شهادتش رفتم، به سوری‌ها گفتم: ابوعلی را می‌شناسید؟ اینجا در عملیات شهید شده است. یکی از آن‌ها گفت: ابوعلی سِلفی! بعد همه زدند زیر خنده. با خودم گفتم: تو روحت مرتضی! با این فیلم گرفتنت! آبرو برای ما نگذاشتی!

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار