به روز شده در: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳
معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان مطرح کرد؛
«مرادی» با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های هنری دفاع مقدس، کمک شایانی به شناسایی استعدادهای هنری می‌کند گفت: جوانان هنرمند باید بیش از پیش با معارف و دستاوردهای دفاع مقدس آشنا باشند و برای نشر ارزش‌های آن دوران طلایی گام‌های موثری بردارند.
کد خبر: ۵۵۷۵۱۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲ - 23November 2022

برگزاری جشنواره‌های هنری دفاع مقدس، کمک شایانی به شناسایی استعدادهای هنری می‌کند

«محسن مرادی»، معاون هنری و سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در خرم آباد، اظهار داشت: برای انتقال تجربیات و دستاوردهای دوران دفاع مقدس باید از زبان  هنر و ادبیات استفاده کرد.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و افزود: در برهه‌ای حساس از تاریخ قرار گرفته‌ایم و دشمنان تحمل دیدن پیشرفت‌های انقلاب اسلامی ایران را ندارند و با تمام توان به‌ویژه فضای مجازی و رسانه ای خود برای مقابله و مبارزه با نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنند.

مرادی با اشاره به اینکه تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی رمز ماندگاری در برابر جبهه کفر است، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس و بعد از آن آثار هنری و ادبی فراوانی در حوزه ایثار و شهادت تولید شده است که با بررسی سیر تحول این آثار  شاهد رشد کمی و کیفی  آنها هستیم.

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های هنری دفاع مقدس، کمک شایانی به شناسایی استعدادهای هنری می‌کند گفت: جوانان هنرمند بایستی بیش از پیش با معارف و دستاوردهای دفاع مقدس آشنا باشند و برای نشر ارزش‌های آن دوران طلایی گام‌های موثری بردارند.

وی با اشاره به برگزاری ششمین دوره جشنواره فانوس در لرستان همزمان با سراسر کشور، تصریح کرد: استقبال هنرمندان لرستانی از این دوره جشنواره کم نظیر بود.

مرادی گریزی به اسامی برگزیدگان ششمین دوره جشنواره فانوس در لرستان زد و عنوان کرد: در بخش هنرهای نمایشی، «پژمان شاهوردی»، «پژمان باقری پور»، «حجت الله خادم فر»، «امیر محمد حسنوند»، «ایوب ماسوری»، «آرش رضایی»، «ناهید گودرزی» و «شهریار بختیار زاده» عناوین برتر را به خود اختصاص دادند.

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان  ادامه داد: «سید حسن موسوی»، «عزیز بابا نژاد»، «علی ابدالی»، «طهمورث آشناگر» و «داوود رحیمی» برگزیده‌های بخش هنرهای تجسمی بودند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش نقاشی دیجیتال، «علی سیفی»، در بخش تلویزیونی و سینمایی «احمد احمد پور»، «نسیم عینی» و «مهدی سلیمی» موفق شدند عناوین برتر را به خود اختصاص دهند.

مرادی با بیان اینکه در بخش موسیقی با کلام «رامین صادقی» حائز رتبه برتر شد گفت: «طاهر مرادی»، «مسعود پور حمزه»، «امین رسولی» و «امیر حسین ویس کرمی» عناوین برتر بخش سرود را به خود اختصاص دادند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها