به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
شهردار تهران:
«زاکانی» گفت: ما باید دست در دست هم دهیم و آمریکا را در همه ابعاد خصوصا عرصه رسانه‌ای ناکام بگذاریم. آن‌چه مهم است، این است که ما همه این ابزارها را تصاحب کنیم و بتوانیم اندیشه پاک و زلال انقلاب اسلامی را در آن‌ها جاری و ساری کنیم. 
کد خبر: ۵۵۷۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴ - 23November 2022

نیازمند یک قیام برای اسلام هستیم/ آمریکا را باید در همه ابعاد خصوصا رسانه‌ ناکام بگذاریمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «علیرضا زاکانی» شهردار تهران در اجتماع دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران که در حسینیه جماران برگزار شد، گفت: 43 سال آیینه تمام‌نمایی فرا روی ماست که در آن هرکجا نظام سلطه به رهبری آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی قرار گرفته، شکست خورده است.

وی افزود: سهم و نقش ملت ایران و انقلاب اسلامی در باز طراحی جدید منطقه و جهان بسیار مهم است، شرایط جمهوری اسلامی، دشمن را در نقطه‌ای قرار داده که با همه وجود خودش به میدان بیاید.

شهردار تهران با اشاره به فشار و تهدیدهای دشمنان، تصریح کرد: فشار و تهدید و هجمه این قریب بیش از 2 ماه در هیچ یک از ادوار 43 گذشته سابقه نداشته است.

وی با بیان اینکه آمریکا و غرب به دنبال تجزیه این بودند، افزود: آمریکا به این نتیجه رسیده که در فتنه‌ی اخیر ایران، شکست خورده است. دشمنان تجزیه سیستان و بلوچستان و خوزستان را هدف‌گذاری کرده بودند؛ ولی به صراحت اعلام کردند که ناکام ماندند.

شهردار تهران با اشاره به حوادث اخیر دانشگاه‌ها، افزود: شرایطی که در متن جامعه، دانشگاه و مدارس اتفاق افتاد، دردناک بود؛ ولی تب بود که باید به عنوان فرصت به فهم عارضه اصلی جامعه برسیم.

وی گفت: اگر قرار باشد اتفاقی برای انقلاب اسلامی بیفتد، در داخل کشور خواهد افتاد، برای همین دشمنان تمام توان خود را در داخل گذاشتند. بد عملی برخی از مسئولین از گذشته تا امروز و عدم برقراری نسبت آن‌ها با مکتب امام خمینی (ره)، با رهبر معظم انقلاب اسلامی و با مردم، بخش‌های زیادی از ظرفیت ما را به بیراهه برده است.

شهردار تهران افزود: ما در حوزه نظامی بیشتر از هر حوزه دیگری تحت فشار بوده‌ایم؛ اما مسئولیتش دست اهلش بوده  و امروز در اوج هستیم. خیلی از مسئولین نسبت درستی با امامین انقلاب اسلامی برقرار نکردند و امروز چوب آن‌ها را در حقیقت امثال شما در کف دانشگاه می‌خورید. ما امروز نیازمند یک تحول بزرگ هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: انتظاری که رهبر معظم انقلاب اسلامی از ما دارند، این است که ما در صحنه حاضر شویم، به اعتقاد بنده شرایط فعلی یک فرصت بسیار مناسبی را در اختیار ما قرار داده است. شرایط فعلی کشور پرونده‌اش بسته خواهد شد؛ اما آن‌چه مهم است، این است که بدانیم زیر پوست این شهر چه می‌گذرد و باید زخم‌های موجود در پیکره جامعه را بشناسیم و آن را مداوا کنیم.

وی اظهار داشت: ما باید دست در دست هم دهیم و آمریکا را در همه ابعاد خصوصا عرصه رسانه‌ای ناکام بگذاریم. آنچه مهم است، این است که ما همه این ابزارها را تصاحب کنیم و بتوانیم اندیشه پاک و زلال انقلاب اسلامی را در آن‌ها جاری و ساری کنیم. 

شهردار تهران اظهار داشت: این صحنه کاملاً متفاوت با صحنه‌های قبلی است. سال 1398 بهانه معیشت بود؛ اما امسال با موضوع اجتماعی شروع شد، ولی بنا بود همه ظرفیت‌ها شامل اجتماعی، سیاسی و امنیتی را به کار بگیرند.

وی گفت:‌ تلاش‌های آن‌ها هم باعث شده بود که عناصر مشخص گوش به فرمان و مسخ شده‌ای در متن جامعه با پیام آن‌ها به میدان بیایند، لذا گستره تلاش در سطح کشور است.

زاکانی با اشاره به ساختارشکنی‌ها، گفت:‌ آن‌ها سعی داشتند تمام کشور را به تحلیل ببرند و دست به ساختارشکنی و حتی کشته‌سازی بزنند؛ اما تا امروز ناکام بوده‌اند؛ ولی اینکه ما باید چه کنیم مهم است.

وی یادآور شد: به اعتقاد بنده، ما نیازمند یک قیام هستیم، قیام برای اسلام. اولین موقف این قیام این است که درک درستی از جامعه داشته باشیم و بفهمیم چه اتفاقی دارد در شهر می‌افتد و نیز باید متوجه شویم در دانشگاه چه اتفاقی می‌افتد. 

زاکانی تاکید کرد: خیلی از افرادی که دستگیر می‌شوند، می‌گویند معترض هستیم و تغییر می‌خواهیم؛ ولی وقتی پرسیده می‌شود چه چیزی جایگزین شود، می‌گویند نمی‌دانیم؛ چون دشمن امید مردم را هدف قرار داده است.

شهردار تهران گفت:‌ آدم صحنه‌های غیرقابل باوری را می‌بیند؛ اینکه در جام جهانی و دیدار ایران با کشور خبیث انگلیس، یک عده در داخل ضمن تبلیغ انگلیس، برای برد آن کشور شادی کنند، این‌قدر بی‌ریشه و بی‌هویت؟! بله می‌شود، این صحنه‌ها را دیدیم.

زاکانی گفت:‌ ما وقتی دانشجو بودیم، می‌رفتیم با مرحوم هاشمی رفسنجانی (رئیس جمهور) و حجت‌الاسلام ناطق نوری (رئیس مجلس) نشست و صحبت و مطالبه می‌کردیم، شما دانشجویان هم بروید و انجام بدهید، کسی مانع شما نیست.

شهردار تهران خطاب به دانشجویان بسیجی، گفت: کسی به کسی تریبون نمی‌دهد، باید بروید تریبون بگیرید، شاید شما راه را اشتباه می‌روید، ما زمانی که دانشجو بودیم، تریبون را می‌گرفتیم.

زاکانی تاکید کرد: دانشجوی بسیجی باید دانشگاه را مرکز عالم بداند و همه مطالبات خود را دنبال کند و بگیرد، اینکه توهین می‌کنند و می‌زنند، زمان ما هم بود، شما دانشجویان نباید خود را دست کم بگیرید.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها