به روز شده در: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی:
عباس‌زاده گفت: آغاز غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در فردو اولین پیام به غربی‌ها بوده و اگر آن‌ها قصد داشته باشند تا ملت ایران را از حقوق خود محروم کنند قطعا با واکنش شدیدتری مواجه خواهند شد.
کد خبر: ۵۵۷۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۵ - 23November 2022

آغاز غنی سازی ۶۰ درصد در فردو اولین پیام به غربی‌هاست

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «محمود عباس‌زاده» ضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به آغاز غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در فردو، اظهار داشت: غربی‌ها باتوجه به تحرکات داخل کشور برای اینکه قصد داشتند پیامی به داخل کشور داده و اقدامات مداخله جویانه خود را پیش ببرند، اقداماتی را انجام دادند. ما دیدیم رئیس جمهور فرانسه ملاقات‌هایی را با افرادی که محرک بوده و قصد سوء استفاده از اعتراض مردم را داشتند، ترتیب داد. از سوی دیگر پیغام‌هایی می‌فرستادند که علاقه‌مند به گفتگو و توافق هستند. غربی‌ها دوگانه بازی کردند.

وی در ادامه مطرح کرد: طبیعتا شوخی با منافع ملی ما هزینه دارد. غربی‌ها باید پیش بینی می‌کردند که جمهوری اسلامی ایران در مقابل رفتار‌های آنان اقدام قاطعانه و عزتمدارانه خواهد داشت. بر همین اساس شروع غنی سازی ۶۰ درصد در فردو و بالا بردن سطح غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم اولین پیام به غربی‌هاست. طبیعتا اگر غربی‌ها بنای گفتگو را کنار گذاشته و با ملت ایران کنار نیامده و دست به اقدامات مداخله جویانه بزنند و ملت ایران را از حقوق خود محروم کنند، با واکنش شدیدتری از سوی ملت ایران و جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که در موضوع آقای نوری کشور‌هایی نظیر سوئد، اتریش، آلمان و فرانسه شروع به اقدامات مداخله جویانه کردند و با آهنگ آمریکا نواختند باید دستگاه دیپلماسی در همان سطح یا بالاتر با آن‌ها برخورد می‌کرد. کوتاه آمدن دستگاه دیپلماسی آن‌ها را جریح‌تر می‌کند. آغاز غنی سازی ۶۰ درصد در فردو اولین پیام جمهوری اسلامی ایران به غربی‌هاست. اگر غربی‌ها به توطئه‌های خود ادامه دادند باید هزینه آن را بپردازند. دیگر کسی نمی‌تواند به ملت ایران هزینه تحمیل کند.

منبع: ایسنا 

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار