به روز شده در: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی:
حجت‌الاسلام فلاحی گفت: برخی وزارتخانه‌ها از جمله صمت، راه و شهرسازی و کار، به علت حجم گسترده برنامه‌ها و حوزه‌ها، یک وزیر نمی‌تواند امور آن‌ها را مدیریت کند لذا نیازمند تفکیک هستند.
کد خبر: ۵۵۷۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳ - 25November 2022

وزارتخانه‌های گسترده نیاز به تفکیک دارند

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «احمدحسین فلاحی» نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه تفکیک وزارت صمت ضرورت دارد، اظهار داشت: وزارت صمت وزارتخانه‌ای بسیار گسترده است که ۲۵ درصد اقتصاد کشور را در بر می‌گیرد و نیاز است یک مدیریت قدرتمند بر آن حاکم باشد. با توجه به این به نظر می‌رسد کار این وزارتخانه با یک نفر و یک وزیر جمع نمی‌شود.

حجت‌الاسلام فلاحی با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز شرایط مشابهی دارد، تصریح کرد: درباره وزارت رفاه نیز با همین مشکل مواجه هستیم، چرا که حوزه‌های مربوط به این وزارتخانه نیز گستردگی بسیاری دارد و یک وزیر از پس امور متعدد آن برنمی‌آید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تفکیک چاره مشکلات این وزارتخانه‌ها خواهد بود، اظهار کرد: بله؛ برخی وزارتخانه‌ها به ویژه وزارت صمت، کار سنگینی به عهده دارند و به علت حجم گسترده برنامه‌ها و حوزه‌ها، یک وزیر نمی‌تواند امور آن‌ها را مدیریت کند. وزارت صمت، وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مواردی به شمار می‌روند که نیازمند تفکیک هستند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با علل ضرورت تفکیک برخی از وزارتخانه‌ها، تأکید کرد: برای مثال شرایط در وزارت کار به نحوی است که موضوع برخی سازمان‌ها ارتباطی با این وزارتخانه ندارد، از جمله سازمان فنی و حرفه‌ای که به نظر می‌رسد ربطی به این وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ندارد.

حجت‌الاسلام فلاحی ادامه داد: حتی اگر تفکیک به دو وزارتخانه هم صورت نگیرد، دست کم تعدادی از سازمان‌ها باید از ذیل برخی وزارتخانه‌ها خارج شوند؛ چرا که رویه فعلی پاسخگوی نیاز‌ها و حل مشکلات نخواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان جوانان نیز باید از ذیل وزارت ورزش خارج شود، گفت: حوزه جوانان واقعاً یک وزارتخانه مستقل است. وزارت ورزش باید همان‌قدر که به حوزه ورزش می‌پردازد به حوزه جوانان نیز اهمیت دهد؛ اما شاهد بوده‌ایم که وزارتخانه مذکور صرفاً به حوزه ورزش پرداخته و توجهی به موضوعات و دغدغه‌های جوانان از جمله ازدواج، مسکن و ... نداشته است.

منبع: مهر

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها