به روز شده در: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان:
شیخ نعیم قاسم تاکید کرد که بهبود اوضاع اقتصادی این کشور در گرو انتخاب رئیس جمهور است.
کد خبر: ۵۵۸۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳ - 25November 2022
بهبود اوضاع لبنان در گرو انتخاب رئیس جمهور استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که بهبود اوضاع اقتصادی این کشور در گرو انتخاب رئیس جمهور است.
 
وی افزود، اگر رئیس جمهور انتخاب نشود، نمی‌توان اوضاع اقتصادی و اجتماعی را تغییر داد و برنامه بهبود اوضاع در این کشور را پیاده کرد، زیرا برای آغاز اصلاحات و همچنین نجات کشور انتخاب رئیس جمهور الزامی است.
 
شیخ نعیم قاسم تاکید کرد که تمام فراکسیون‌ها مسئول انتخاب رئیس جمهور هستند و هیچ کس این مسئولیت را تنها برگردن حزب الله نمی‌داند.
 
معاون جنبش حزب الله لبنان عنوان کرد که ما تعداد مشخصی در پارلمان داریم و به همین اندازه در انتخاب رئیس جمهور تاثیر می‌گذاریم، فراکسیون‌های دیگر نیز به اندازه تعداد خودشان تاثیرگذار هستند.
 
وی ادامه داد: معلوم شد که هیچ اکثریتی در هیچ یک از جناح‌های سیاسی وجود ندارد و کسانی که ادعا می‌کردند ۶۷ نماینده دارند، متوهم بودند و توهم این را داشتند که خودشان و گزینه هایشان نزد نمایندگان جدید و مستقل مقبولیت دارد.
 
نعیم قاسم تاکید کرد که هیچ فراکسیونی توان پایان دادن به این مساله را ندارد و ما خواستار ایجاد توافق میان کسانی شدیم که با هم اختلاف نظر دارند.
 
معاون دبیر کل حزب الله لبنان تصرح کرد: دادن رای سفید به معنای نرسیدن به حد نصاب است و اسامی برخی کاندیدا‌ها که مطرح شد مانع رسیدن به توافق می‌شوند و خودشان هم می‌دانند که این افراد پیروز نخواهند شد و پروژه سیاسی آن‌ها علیه منافع لبنان است.
 
وی گفت: اگر مساله مقاومت مورد اختلاف است آن را از طریق گفت‌وگو حل کنیم تا با مشارکت تمام لبنانی‌ها رئیس جمهوری روی کار بیابد که قدرت نجات کشور در زمینه اقتصادی را داشته باشد.
 
شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: با توجه به اینکه همه بر اولویت موضوع اقتصادی و مبارزه با فساد توافق نظر داریم، مسائل مورد اختلاف دیگر را باید از طریق گفت‌وگو حل کنیم.
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار