به روز شده در: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۲
طی ۲۴ ساعت گذشته؛
ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه عهد شکنی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ بار آتش بس زیر نظر سازمان ملل متحد در الحدیده واقع در غرب یمن را نقض کرده است.
کد خبر: ۵۵۸۲۱۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰ - 26November 2022

ائتلاف سعودی ۵۸ بار آتش‌بس الحدیده را نقض کرده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، اتاق افسران و ارتباط و هماهنگی برای رصد نقض آتش‌بس در استان الحدیده در غرب یمن، از ۵۸ مورد تجاوز نیرو‌های ائتلاف سعودی در الحدیده (غرب یمن) خبر داد که هشت مورد تخلف با گلوله توپخانه و ۵۴ مورد تخلف با گلوله‌های مختلف صورت گرفته است.

این حملات در حالی صورت گرفته که آتش بس موقت یمن روز ۱۰ مهر به پایان رسید و پس از سه بار تمدید دوماهه، دیگر تمدید نشده است.

آتش بس یمن که بار‌ها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید دو ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه به پایان رسید که مجددا تمدید شد و ۱۰ مهر پایان یافت.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به یمن را آغاز کرد، اما در بیش از هفت سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها