به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸
رهبر واتیکان روز یکشنبه در پی حملات مرگبار روز‌های گذشته در بیت‌المقدس و درگیری‌ها در کرانه باختری اشغالی، از مقام‌های رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها خواست که بر تلاش‌هایشان برای گفت‌وگو بیافزایند.
کد خبر: ۵۵۸۴۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷ - 27November 2022

درخواست پاپ از مقامات فلسطینی و اسرائیلی برای روی آوردن به گفتگوبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان در برابر ده‌ها هزار تن در میدان سن پیتر واتیکان گفت که خشونت، آینده هر دو طرف را نابود و امیدواری‌ها به صلح را ضعیف می‌کند.

پاپ، رخداد‌هایی مانند انفجار دو بمب در روز چهارشنبه در حومه بیت‌المقدس و کشته شدن یک نوجوان فلسطینی در تیراندازی نیرو‌های صهیونیستی طی درگیری‌های شهر نابلس در کرانه باختری اشغالی را شرم‌آور خواند و گفت که نگران افزایش خشونت در ماه‌های آینده است.

وی از پیروانش خواست که برای جوانان جان باخته و خانواده هایشان به ویژه مادرانشان، دعا کنند.

با گذشت پنج روز از انفجار‌های شهر قدس اشغالی، رژیم صهیونیستی به رغم اتخاذ تدابیر شدید امنیتی و استقرار صد‌ها نفر از نیرو‌های خود در سرتاسر کرانه باختری به ویژه قدس هنوز موفق به شناسایی و بازداشت مجری یا مجریان این عملیات نشده است.

در این عملیات که چهارشنبه گذشته به وقوع پیوست، طی دو انفجار مختلف در دو مکان در شهر اشغالی قدس، دو صهیونیست به هلاکت رسیده و ۴۶ نفر دیگر زخمی شدند. یکی از این افراد که به شدت مجروح شده بود، روز گذشته به هلاکت رسید.

پایگاه خبری صهیونیستی «واللا» تأکید کرد که عملیات جست‌وجوی سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم اسرائیل برای شناسایی مکان اختفای مجری یا مجریان عملیات بی‌وقفه ادامه دارد و این نیرو‌ها همچنان در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند و نگران این هستند که این شخص یا گروهی که به آن وابسته است، دست به عملیات دیگری بزند؛ همانگونه که شهید «عدی التمیمی» نیز پس از اجرای عملیات در ایست و بازرسی رژیم اسرائیل در نزدیک اردوگاه «شعفاط»، چند روز بعد در ورودی شهرک صهیونیست نشین «معالیه ادومیم» هم دومین عملیات را اجرا کرد و در درگیری مسلحانه با صهیونیست‌ها به شهادت رسید.

منبع مذکور اشاره کرد که نهاد‌های امنیتی رژیم اسرائیل طی روز‌های گذشته ده‌ها دوربین مداربسته را در قدس چک کردند تا به سرنخی از مجری یا مجریان عملیات دست یابند، اما تا این لحظه به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

سرویس‌های امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) نیز اتاق عملیات ویژه‌ای را در این زمینه برای جمع‌آوری اطلاعات امنیتی تشکیل داده و امیدوارند مجری یا مجریان عملیات دست به اشتباهی بزنند تا آن‌ها بتوانند موفق به شناسایی این فرد یا افراد شوند.

این روزنامه صهیونیستی ابراز عقیده کرد که طبق برآورد‌های منابع رژیم اسرائیل، مجری یا مجریان این عملیات بدون هرگونه دستوری از خارج یا از جنبش و گروهی خاص دست به این عملیات زدند و مدت‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند و منطقه را به خوبی می‌شناختند و قبل از اجرای عملیات، از آن مکان تصویربرداری کرده بودند و زمانی که از وجود شمار زیادی از «اسرائیلی‌ها» مطمئن شدند، اقدام به انفجار بمب اول کرده و اندکی بعد بمب دوم را منفجر کردند.

منابع رژیم اسرائیل احتمال داده‌اند که مجری یا مجریان عملیات قدس از ساکنان شرق این شهر بوده و احتمالا به سمت کرانه باختری رفته باشند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار