فرمانده نیروی زمینی ارتش:

افزایش سطح اطلاعات و اقناع‌سازی عمومی راهکار مقابله با «جنگ شناختی» است

امیر سرتیپ حیدری گفت: روش صحیح مقابله با تهاجمات دشمن در جنگ شناختی، افزایش سطح اطلاعات و اقناع‌سازی عمومی در سطوح گسترده است.
کد خبر: ۵۵۸۵۲۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷ - 28November 2022

امیر سرتیپ حیدریبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش جهاد تبیین که در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد، با تأکید بر آگاهی در خصوص جنگ شناختی دشمنان اظهار داشت: در جنگ شناختی، شناخت انسان‌ها نسبت به وقایع پیرامون خود مورد هدف قرار می‌گیرد. خطرناک‌ترین بخش در این نوع از جنگ، تلفات انسانی آن است که علاوه بر از دست دادن نیروی انسانی، سبب می‌شود فرد با تمام اطلاعات و منابع شناختی خود به خدمت نیرو‌های مهاجم درآید.

امیر حیدری جنگ شناختی را یکی از مؤلفه‌های جنگ ترکیبی دانست و افزود: روش صحیح مقابله با تهاجمات دشمن در جنگ شناختی، افزایش سطح اطلاعات و اقناع‌سازی عمومی در سطوح گسترده است و نباید ذره‌ای نسبت به این مهم کوتاهی کرد.

وی تنها راه غلبه بر توطئه‌های دشمنان را اطاعت محض از ولایت فقیه برشمرد و گفت: دشمنان امروز اهداف و عقاید جوانان را مورد هدف قراره داده‌اند تا بدین‌وسیله هرگونه اختیار تفکر را از ما سلب کنند که این در واقع همان جنگ شناختی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: دشمنان با تسخیر، تحمیل و تخریب عقاید و افکار جوانان باعث تفرقه‌افکنی و به اشتباه انداختن آنان می‌شوند؛ بنابراین امروزه باید هوشیار‌تر از پیش باشیم تا در دام نقشه‌های پلید دشمنان گرفتار نشویم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار