فرمانده نیروی دریایی سپاه عنوان کرد؛

سازماندهی ۶۱۵ ناوگروه مردمی در سازمان رزم بسیج دریایی

دریادار تنگسیری گفت: ۴۰ هزار نفر در قالب ۶۱۵ ناوگروه مردمی در سازمان رزم بسیج دریایی نیروی دریایی سپاه در شمال و جنوب کشور سازماندهی شده‌اند.
کد خبر: ۵۵۸۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵ - 28November 2022

دریادار تنگسیریبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار دریادار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از پایگاه دریایی امام علی (ع) چابهار، ضمن ابلاغ سلام گرم و محبت‌آمیز رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای به پاسداران و بسیجیان پایگاه و خانواده آنان، به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: هفته با خیر و برکت بسیج و سالروز تشکیل آن را که یادگار امام خمینی (ره) و مظهر اقتدار نظام جمهوری اسلامی است به همه بسیجیان مخلص، جهادی و انقلابی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

سردار تنگسیری افزود: این تعریف امام راحل (ره) از بسیجیان که فرمود «من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند»، بهترین مدال عزت و افتخار برای بسیج است.

‌فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: بسیج همیشه مقاوم، مقتدر و بصیر در مسیر ولایت می‌ماند و به خدمات مؤمنانه و عزت‌آفرین ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای توان فکری و رزمی، عمل به‌هنگام و به‌اندازه بسیج در همه عرصه‌های خدماتی، کمک‌ها و اقدامات مومنانه، علمی، آموزشی، فرهنگی، نظامی و امنیتی گفت: در هفته‌های گذشته در میدان اغتشاشات، بسیج مثل همیشه با مظلومیت و اقتدار در مقابل یک فتنه عظیم جهانی شبیه جنگ احزاب و در یک نبرد نامتقارن در مقابل ائتلاف شیاطین و اشرار عالم، از انقلاب و ملت با ایثار دفاع کرد و نقشه شوم فتنه‌ای که دشمنان و منافقان در این برهه به آن دل خوش کرده بودند را نقش بر آب کرد؛ بنابراین شایسته است به‌عنوان یک سرباز کوچک این نظام مقدس از تمام بسیجیان مخلص و جهادی تقدیر و تشکر کنیم.

دریادار تنگسیری با تأکید بر اینکه بسیج همیشه با‌صلابت، محکم و متوقف‌کننده حرکت دشمنان بوده است، عنوان کرد: امروز دشمن به‌شدت حیران و سرگردان است؛ چون تمام سیاست‌هایش شکست خورده و از هم فروپاشیده است. جنگ سخت راه انداخت، اما موفق نشد، جنگ نیمه‌سخت ایجاد کرد، اما کاری به پیش نبرد، با جنگ نرم هجوم آورد، اما موفق نشد، الان در آخرین گام با راه‌اندازی جنگ ترکیبی، با استفاده از هر توان و ابزاری که داشته با صرف هزینه‌های سرسام‌آور، کل ظرفیتش را به میدان آورد و باز هم موفق نشد؛ ولی زخمی و عصبانی است.

فرمانده ندسا اضافه کرد: دشمن چاره‌ای جز عقب‌نشینی و شکست ندارد؛ او باید فکر مقابله با جمهوری اسلامی ایران را در ذهن خود پاک کند؛ چون باید هزینه‌های زیادی بپردازد که برایش مقرون به صرفه نیست؛ بنابراین شکست دشمن نتیجه مقاومت ملت قهرمان و بصیر و اقتدار نظام اسلامی است که ما باید از این بابت خداوند متعال را شاکر باشیم.

وی با اشاره به آمادگی کامل دلاوران از جان گذشته جمهوری اسلامی برای دفاع از کیان عزت و شرف کشور، گفت: آنچه دشمن را سخت پریشان کرده و عذاب می‌دهد، وجود دو ویژگی بسیار مهم است که نمی‌تواند با این همه توطئه‌ها آن را تغییر دهد؛ یکی وحدت و یکپارچگی ملی و دیگری پیشرفت رو به رشد جمهوری اسلامی ایران است که آن‌ها را سخت نگران و شکست خورده کرده است.

سردار تنگسیری تصریح کرد: دشمنان برنامه‌ریزی کرده بودند که با فشار حداکثری اقتصادی به اهداف شوم خود علیه ما دست یابند، اما مشاهده کردیم که آن‌ها چگونه به افول حداکثری رسیدند و اخیراً هم خیال می‌کردند که با راه‌اندازی فتنه تفرقه و پاشیدن بذر ناامیدی در میان جامعه ما توسط رسانه‌های دروغ‌پرداز خود موفق می‌شوند، زهی خیال باطل! همان‌گونه که شهید سلیمانی گفت «ما ملت امام حسینیم»، از اول انقلاب اسلامی مقاومت کردیم و پیش رفتیم و گام‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری با تلاش ملت قهرمان خودمان، با توکل بر خداوند متعال و تبعیت از مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای طی خواهیم کرد و هیچ احتیاجی به قدرت بیگانگان نداریم؛ چون ما خودمان به برکت انقلاب اسلامی قدرتمند شده‌ایم و استقلال خود را حفظ می‌کنیم.

فرمانده ندسا خاطرنشان کرد: امروز روز بسیج است و باید از دریادلان بسیج دریایی هم به نیکی یاد کنیم. بسیج دریایی نیروی دریایی سپاه با تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا در ذیل سازمان رزم نیروی دریایی سپاه از اواخر سال ۱۳۹۷ تشکیل شد و منشأ خیرات و برکات مهمی از جمله کمک‌رسانی، امداد و نجات مردم سیل‌زده استان‌های گلستان، خوزستان و شرق هرمزگان، تشکیل گروه‌های جهادی برای کمک به مردم زلزله‌زده هرمزگان، مبارزه با قاچاق کالا، دام، سوخت و مواد مخدر، امداد و نجات دریایی شناور‌های آسیب‌دیده در دریا، مبارزه با صید ترال، جلوگیری از تخلفات زیست‌محیطی دریایی شناور‌های سبک و سنگین، کمک به مغروقین و نجات غریق، تأمین ثبات امنیت دریایی، حمایت و توسعه تولید و اشتغال دریایی، مردمی کردن امنیت سواحل و جزایر، ترویج و توسعه طرح‌های اقتصاد مقاومتی و زود بازده، جلوگیری از پیش آمدن معضلات اجتماعی، ساماندهی و توسعه اسکله‌های صیادی، رفع مشکل بیکاری با رونق و حمایت از اشتغال دریاپایه، تأسیس سکو‌های سوخت‌رسان و برج نور روشنایی در اسکله‌های صیادی، عمران و بهسازی جاده‌های روستایی سواحل و بنادر کوچک، تعمیر و بازسازی شناور‌های مردمی و موارد دیگر بوده است.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ هزار نفر در قالب ۶۱۵ ناوگروه مردمی در سازمان رزم بسیج دریایی نیروی دریایی سپاه در شمال و جنوب کشور سازماندهی شده‌اند که با ابراز علاقه‌مندی و اشتیاق وافر جوانان غیور ساکن در این سواحل، تعداد ناوگروه‌ها در حال افزایش است.

سردار تنگسیری با بیان اینکه بسیج دریایی یک پدیده نوین و جدید است، تأکید کرد: بسیج دریایی توان و ظرفیت مضاعفی برای سازمان رزم نیروی دریایی سپاه در سراسر سواحل جنوبی و شمالی کشور ایجاد کرده که در رزمایش‌ها و صحنه‌های متعدد برای انجام مأموریت‌ها به سرعت با آموزش‌های لازم که فرا گرفته‌اند، حاضر می‌شوند و به‌موقع اقدام و عمل می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: بسیج دریایی در نیروی دریایی سپاه به‌عنوان یک نیروی دریایی دوم تشکیل شده و دارای قدرت پدافندی و آفندی دریایی مردم‌پایه است که با فراهم کردن بستر مشارکت مردم برای تأمین امنیت پایدار در عرصه دریا شکل گرفته و خدمات ارزشمندی از جمله تأمین امنیت آب‌های سرزمینی و فراسرزمینی، کمک‌های مومنانه و امداد و نجات دریایی ارائه می‌کند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار