به روز شده در: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
رییس دانشگاه گیلان:
«نحفی» از برگزاری همایش ‌«تبارشناسی شخصیت میرزاکوچک و نهضت جنگل» چهارشنبه ۹ آذر به میزبانی دانشگاه گیلان خبرداد.
کد خبر: ۵۵۸۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵ - 28November 2022

همایش «تبارشناسی شخصیت میرزاکوچک و نهضت جنگل» در گیلان برگزار می‌شودبه گزارش دفاع‌پرس از رشت، «فرید نجفی» رییس دانشگاه گیلان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه میرزا یکی از شخصیت‌های برجسته تاریخ معاصر است اظهار داشت: میرزا با تاکید بر آموزه‎های نوین اسلام و استقلال کشور حاکمیتی مبتنی بر مردم را پایه‌ریزی کرد.

رییس دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نهضت میرزا را مینیاتوری از انقلاب اسلامی می‎دانند، تصریح کرد: حضور مردم در تصمیمات اتحاد اسلام و مبارزه فراگیر با معاندان داخلی و خارجی از پویایی نهضت جنگل حکایت دارد.

وی با ابراز تاسف از اینکه درباره شخصیت و تبار نهضت جنگل کم سخن گفتیم افزود: جامعه امروز نیاز دارد تا جوانان ما میرزا را بهتر بشناسند.

رئیس کارگروه علمی و آموزشی کنگره بین‎الملی میرزاکوچک ادامه داد: به همین منظور و بر اساس تصمیم کارگروه علمی و آموزشی، همایشی با موضوع «تبارشناسی شخصیت میرزاکوچک و نهضت جنگل» برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این همایش ذیل کنگره بین‎الملی میرزاکوچک با مسئولیت پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان شروع به کار کرد، اذعان کرد: اهداف تعیین شده از سوی شورای سیاستگذاری بر اساس محور‌هایی قرار گرفت که تاکنون پیرامون شخصیت میرزاکوچک و نهضت جنگل منتشر نشده است.

نجفی بررسی ابعاد شخصیتی میرزا کوچک، تبیین منش و روش‎های تربیتی و رفتاری میرزا کوچک، نهضت جنگل به روایت میرزا، شخصیت میرزا و نهضت جنگل به روایت مؤافقان و مخالفان داخلی، افکار و اندیشه‎های میرزا به روایت بیگانگان، میرزا کوچک به روایت یارانش، شبهه شناسی شخصیت میرزا و نهضت جنگل میرزا و نهضت جنگل به روایت روزنامه جنگل، الگو‌های حکمرانی میرزا در نهضت جنگل و مطالعات تطبیقی نهضت جنگل با جنبش‎های معاصر را از جمله محور‌هایی دانست که در این همایش به آن پرداخته شده است.

وی از ارسال ۶۰ مقاله به دبیرخانه این همایش خبرداد و بیان کرد: از این تعداد ۲۰ مقاله برای سخنرانی پذیرفته شد. مقالات دریافت شده علاوه بر پژوهشگران گیلان و هیأت علمی دانشگاه گیلان از دانشگاه تبریز، دانشگاه تهران، دانشگاه خلیج فارس (بوشهر)، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه اصفهان، دانشگاه مازندران و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین است.

رییس دانشگاه گیلان با بیان اینکه مجموعه چکیده همایش گردآوری و در روز همایش منتشر خواهد شد اعلام کرد: همایش «تبارشناسی شخصیت میرزاکوچک و نهضت جنگل» چهارشنبه (۹ آذر) در تالار حکمت دانشگاه گیلان با حضور آیت الله فلاحتی نماینده، ولی فقیه در گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان و شخصیت‎های علمی و فرهنگی ملی و استانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار