سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران:

بهره‌گیری نیرو‌های مسلح از دستاورد‌های شرکت‌های دانش‌بنیان/ بسیج در همه عرصه‌ها می‌درخشد

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بسیج در دفاع مقدس عیار خود را نشان داد و امروز نیز در عرصه تأمین امنیت و توسعه کشور می‌درخشد و پیش می‌رود.
کد خبر: ۵۵۸۷۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱ - 29November 2022

بهره‌گیری نیرو‌های مسلح از دستاورد‌های شرکت‌های دانش‌بنیان/ بسیج در همه عرصه‌ها می‌درخشدبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان بسیج، در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب (س)، هفته بسیج و روز نیروی دریایی ارتش، بسیج را ابتکار راهبردی حضرت امام خمینی (ره) دانست و اظهار داشت: بسیج در دفاع مقدس عیار خود را نشان داد و امروز نیز در عرصه تأمین امنیت و توسعه و پیشرفت کشور می‌درخشد و پیش می‌رود.

سرلشکر باقری با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان بسیج، عنوان کرد: همه غرفه‌های این نمایشگاه متعلق به مردم، جوانان دانشمند، شرکت‌های دانش‌بنیان و همه کسانی است که با ریل‌گذاری بسیج وارد صحنه‌ای شدند که بتوانند علم و فناوری را وارد اقتصاد کشور کرده و اقتصاد دانش‌بنیان را شکل بدهند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به فناوری‌های به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه گفت: فناوری‌ها و نوآوری‌های بسیار ارزشمندی در این نمایشگاه، به نمایش گذاشته شده است و بسیاری از کالا‌هایی که به کشور وارد می‌شود، بهتر از آن کالاها و با قیمت کمتر و فناوری به‌روزتر در کشورمان تولید و در آن‌ها به جنبه‌های زیست‌محیطی و کاهش مصرف انرژی نیز توجه شده است.

وی با بیان اینکه نقاط مثبت و قوت زیادی در نمایشگاه ملی فناوران دانش‌بنیان بسیج وجود داشت، افزود: بعضی از بخش‌ها، دستگاه‌های دولتی، کارخانجات و مجموعه‌های تولیدی، از این امکانات بهره‌مند شده‌اند؛ اما بسیاری از بخش‌ها وجود دارند که قابل بهره‌برداری هستند؛ ولی چندان مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

سردار باقری اظهار داشت: من به تولیدکنندگان سراسر کشور، شرکت‌های خصوصی و دولتی که در فرایند تولید در کشور مشارکت دارند، توصیه می‌کنم که از نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان بسیج بازدید کرده و با شرکت‌های دانش‌بنیان وارد قرارداد شوند و سازمان بسیج مستضعفین تسهیل‌گر این کار خواهد.

وی گفت: ما در نیرو‌های مسلح از بسیاری از امکانات و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده می‌کنیم؛ ضمن اینکه من دستور مؤکد و مجددی را صادر خواهم کرد تا همه این دستاورد‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در نیرو‌های مسلح، پیش از همه و بیش از همه، استفاده کامل‌تری شود و تا این موضوع گام اولیه‌ای شود برای اینکه دیگران نیز به این شرکت‌ها اعتماد کنند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: همان‌طور که در ۴۳ سال گذشته شاهد بوده‌ایم، اتکا به خود و روی پای خود ایستادن، تنها راهی است که می‌تواند استقلال واقعی و سربلندی را برای کشور رقم بزند که برگزاری نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان بسیج نیز گام بزرگی در این مسیر است.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار