به روز شده در: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸
خالد مشعل:
رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت که بزرگداشت روز همبستگی با ملت فلسطین، فرصتی جدید برای تاکید بر حقوق ملی و تاریخی ما است.
کد خبر: ۵۵۸۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸ - 29November 2022

خالد مشعل: آزادسازی فلسطین در رأس حقوق ملی ما قرار داردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «خالد مشعل» رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در خارج اظهار داشت که بزرگداشت روز همبستگی با ملت فلسطین، فرصتی جدید برای تاکید بر پایبندی ما به حقوق ملی و تاریخی خود و در رأس آزادسازی فلسطین از بحر تا نهر، بازپس گیری قدس اشغالی و مسجدالاقصی و همه مقدسات اسلامی و مسیحی ما، بازگشت آوارگان به سرزمین خود و آزادی همه اسرای دربند است.

وی افزود: پس از گذشته هفتاد و پنج سال از اعلام «روز همبستگی با ملت فلسطین» امروز شاهد تحولات پی در پی در عرصه فلسطین هستیم که شاید مهمترین آن تشدید مقاومت در کرانه باختری باشد.

مشعل با بیان اینکه کرانه باختری نشان داد در برابر وحشیگری رژیم صهیونیستی و اقدامات متجاوزانه صهیونیست‌ها تسلیم ناپذیر است، افزود: امروز شاهد وداع فلسطینان با شهدایی بودیم که در برابر صهیونیست‌ها تسلیم نشدند.

رئیس جنبش حماس ادامه داد: نوار غزه نیز برغم محاصره به مقاومت خود ادامه می‌دهد و طلایه دار مقاومت و آزادسازی فلسطین در کنار سایر اقشار ملت فلسطین در داخل و خارج است.

وی یادآور شد: امروز که روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین است، شاهد تشدید مقاومت در قدس اشغالی و تلاش برای مقابله با هتک حرمت مسجدالاقصی هستیم، در حالی که شهروندان فلسطینی ساکن اراضی اشغالی ۱۹۴۸ برغم گذشت بیش از هفت دهه تلاش صهیونیست‌ها برای انزوای آنها، به مقاومت خود ادامه می‌دهند.

رئیس جنبش حماس در پایان تاکید کرد که که ملت و مقاومت فلسطین در داخل و خارج بار دیگر عهد می‌بندد که مسیر طولانی مبارزه خود را تا آزادسازی اراضی اشغالی و بازگشت آوارگان و بیرون راندن صهیونیست از سرزمین خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها