به روز شده در: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» اذعان کرد که جام جهانی قطر نشان داد توافقات عادی سازی روابط با کشور‌های عربی، در کاستن نفرت مردم این کشور‌ها نسبت به رژیم صهیونیستی با شکست مواجه شده است.
کد خبر: ۵۵۸۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸ - 30November 2022

شکست توافقنامه‌های عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشور‌های عربیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از پایگاه النشره، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت نوشت: پس از آنکه مشخص شد توافقات عادی سازی روابط با کشور‌های عربی نفرت مردم آن‌ها نسبت به اسرائیل را حل نخواهد کرد، شکست و ناامیدی بر اسرائیلی‌ها خیمه افکنده است.

این روزنامه افزود: مردم اسرائیل فکر می‌کردند که درپی توافقات عادی سازی روابط، کشور‌های عربی فلسطینی‌ها را نادیده می‌گیرند و باور کردند که این کشور‌ها به سمت صلح با اسرائیلی‌ها حرکت می‌کنند، اما تصاویری که از (جام جهانی) قطر مخابره شد واقعیت دیگری را نشان می‌داد و ثابت کرد که روایت فلسطین زنده و موجود است و صد‌ها میلیون نفر از جمله خارج از خاورمیانه (غرب آسیا) به آن اعتقاد دارند و فلسطینی‌ها سرمایه گذاری زیادی را برای ترویج آن در میان غیرعرب‌ها و غیرمسلمانان کرده‌اند.

یدیعوت آحارنوت ادامه داد: با اینکه ما در سال ۲۰۲۲ هستیم، اما صحنه‌ها، تصاویر و ویدئو‌هایی که طی روز‌های اخیر از قطر مشاهده کردیم نشان می‌دهد که اسرائیل خشن و سنگدل است و از سال ۱۹۴۸ مرتکب نسل کشی و پاکسازی نژادی علیه فلسطینی‌ها می‌شود.

این روزنامه افزود: اسرائیلی‌ها باید از قبل می‌دانستند اینکه فکر کنیم توافق امضا شده بر روی کاغذ به راحتی نظر صد‌ها میلیون نفر در کشور‌های عربی را درباره اسرائیل از منفی به مثبت تغییر دهد کاملاً ساده لوحانه است. از جمله کشور‌هایی که ما با آن چند دهه است توافق صلح امضا کردیم مصر است، اما مردم این کشور در جام جهانی قطر تاکید کردند که چیزی به اسم اسرائیل وجود ندارد و همه چیز فلسطین است. ریشه روایت آن‌ها این است که فلسطین تنها کرانه باختری و نوار غزه نیست بلکه فلسطین تاریخی تل آویو، حیفا و ایلات را هم شامل می‌شود.

یدیعوت آحارنوت نوشت: تمام توافقات عادی سازی که طی سال‌ها امضا شده است توافقاتی بین حکومت‌ها و دولت هاست که هدف آن تقویت منافع مشترک است. اسرائیلی‌ها نباید در دام روایت‌های ساده لوحانه بیفتند چرا که رویداد‌های روز‌های اخیر سیلی قدرتمندی به صورت آن‌ها بود مبنی بر اینکه ملت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان ایمان دارند که اشغالگر، ظالم و فلسطین آزاد است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار