به روز شده در: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴
رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا:
سردار مهری گفت: سربازان منقضی خدمت سال‌های ۹۷ به بعد که دارای گواهینامه مهارت آموزی هستند، می‌توانند برای دریافت تسهیلات بانکی از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.
کد خبر: ۵۵۹۰۲۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸ - 30November 2022

صدور معافیت تحصیلی اینترنتی مراجعات حضوری را کاهش داده است/ سربازان منقضی خدمت سال ۹۷ به بعد می‌توانند تسهیلات بانکی بگیرندبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «تقی مهری» رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا اظهار داشت: مأموریت‌های اصلی سازمان وظیفه عمومی، تأمین نیروی انسانی نیروهای مسلح، اعزام مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح در یازده دوره در سال و رسیدگی به درخواست‌های معافیت تحصیلی، پزشکی، کفالت، خروج از کشور، صدور مجوز فعالیت‌های ورزشی و… است.

سردارمهری بیان داشت : با صدور اینترنتی تمامی درخواست‌های خروج از کشور دانش آموزان ،دانشجویان و طلاب و صدور معافیت تحصیلی دانشجویان داخل کشور و خارج از کشور به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اینترنتی sakha.epolice.ir توانسته ایم حجم گسترده‌ای از مراجعات حضوری غیر ضروری را کاهش دهیم.

وی در ادامه افزود: بیش از ۲۶ مورد از خدمات سازمان مانند تمدید و تعجیل اعزام به خدمت، ثبت درخواست‌های معافیت کفالت، پزشکی، موارد خاص و استعلام کارت‌های معافیت و پایان خدمت و …به دفاتر پلیس +۱۰ واگذار شده و روند رسیدگی به درخواست مشمولان و نتایج کمیسیون‌های پزشکی، کفالت و… به صورت پیامکی به مشمول اطلاع رسانی می‌شود.

این مقام انتظامی گفت: ارتقا فرهنگ و منزلت سربازی از دیگر رویکردهای مهم سازمان وظیفه عمومی است که در سال‌های اخیر با تولید فیلم کوتاه، بروشور، پادکست و… گام مؤثر برداشته ایم، همچنین در رادیو جوان برنامه‌ای ویژه سربازان عزیز کشورمان به صورت هفتگی با موضوعات متنوع پخش می‌شود.

سردار مهری خاطرنشان کرد: در حوزه اطلاع رسانی قوانین و مقررات، یکی از برنامه‌های مستمر، برگزاری جلسه با مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و حضور در مدارس و رفع ابهامات دانش آموزان است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی اظهار داشت: رویکرد دیگر خدمت سربازی در نیروهای مسلح، بهره گیری مناسب از وقت جوانان در طول دو سال خدمت سربازی در راستای رسالت و مأموریت‌های نیروهای مسلح است تا دوران خدمت سربازی به دوران رشد و توانمندسازی جوانان به عنوان کادرهای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

وی گفت: در طرح مهارت آموزی توانمندی کارکنان وظیفه متناسب با تحصیلات و تخصص آنان با برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های خدمات فنی مهندسی، اداری و پشتیبانی و… افزایش می‌یابد و پس از قبولی در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای، گواهی مربوطه برای آنان صادر می‌شود.

سردار مهری با بیان اینکه در اجرای این طرح تمامی سازمان‌های نیروهای مسلح و بیش از ۲۶ دستگاه کشوری مشارکت دارند، افزود: سربازان منقضی خدمت سال‌های ۹۷ به بعد که دارای گواهینامه مهارت آموزی هستند، می‌توانند برای دریافت تسهیلات بانکی از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.

انتهای پیام/371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار