به روز شده در: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
نماینده ولی‌فقیه در لرستان:
حجت‌الاسلام «شاهرخی» گفت: گاهی جهاد با ابزار و آلات مسلحانه است، گاهی هم جهاد، جهاد تبیینی و تبلیغی است، اگر جهاد تبلیغی و تبیینی نباشد هیچ اندیشه و فکر صحیحی در جامعه رواج پیدا نمی‌کند و هیچ فکر صحیحی در موردش اقدامی نخواهد شد.
کد خبر: ۵۵۹۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹ - 02December 2022

به گزارش دفاع‌پرس از خرم آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید احمدرضا شاهرخی» نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با بیان اینکه امام صادق (ع) می‌فرماید که خداوند اجازه نداده که کسی با سه چیز مخالفت کند، ادای امانت نسبت به هر کسی، وفای به عهد نسبت به هر کسی و نیکی به پدر و مادر از جمله اینها است، اظهار داشت: در این راستا جوانان، نوجوانان، میانسالان و همه کسانی که پدر و مادر را در قید حیات دارند، قدر این نعمت را بدانند و نیکی به پدر و مادر در سرلوحه کارشان باشد، خودم و همه شما نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی، امانت داری، وفای به عهد، پرهیز از محرمات، ترک شبهات، ایجاد اعتماد عمومی نسبت به همدیگر فرار می‌خوانم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، عنوان کرد: پیامبر اسلام فرمود که اگر حضرت فاطمه (س) مرد بود، پیغمبر می‌شد، یعنی مانند پیامبران همه بشر را هدایت می‌کرد، جهاد آن بانوی مکرمه یک جهاد تبلیغی، تربیتی، ارشادی و تبیینی شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، تاکید کرد: گاهی جهاد با ابزار و آلات مسلحانه است، گاهی هم جهاد، جهاد تبیینی و تبلیغی است، اگر جهاد تبلیغی و تبیینی نباشد هیچ اندیشه و فکر صحیحی در جامعه ترویج پیدا نمی‌کند و هیچ فکر صحیحی در موردش اقدامی نخواهد شد، جهاد تبیینی، تبلیغی و تربیتی است که رزمندگان را به جبهه‌های نور علیه ظلمت می‌فرستد، رسالت حضرت فاطمه (س) یک رسالت روشنگرانه بود، باید با تدبیر و دقت این جهاد تبیینی ایشان را بیان کنیم، مراقبت کنیم که این جهاد تبیین به گونه‌ای مدبرانه باشد که مورد سو استفاده دشمنان قرار نگیرد و ایجاد تفرقه مذهبی نکند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع تنظیم بازار و انتظار مردم برای رعایت دقت لازم از سوی مسئولان در این رابطه، افزود: مسئولان مانع گرانی کالاها شوند، تنظیم بازار و رعایت ساز و کاری که قیمت کالاها تثبیت شود، مورد توجه قرار گیرد، از تولید تا توزیع این امر رعایت شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، ادامه داد: البته برخی از فروشندگان کالا هم می‌گویند که کالاها با افزایش قیمت به دست ما می‌رسد، این باید بررسی شود که مردم بیش از این در مضیقه و فشار نباشند، مسئولان کشوری و استانی این امر را مورد توجه قرار دهند.

حجت الاسلام شاهرخی، افزود: به لحاظ زیرساخت، آب، برق، گاز، مخابرات، فعالیت‌های عمرانی، راهسازی موفقیت‌هایی را داشته‌ایم، اما اگر بازار تنظیم نباشد، این خدمات کمرنگ می‌شود، باید دقت کرد و مسئولان به گونه‌ای عمل کنند که بازار تنظیم شود، یکی از دلایل موفقیت برخی از دولت‌ها همین عدم تنظیم بازار بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان، گفت: این مصوبات باید با دقت و سرعت انجام و پیگیری شوند، که اطلاع داریم در حال انجام است، اما نکته این است که این مصوبات در سالی که به عنوان تولید و اشتغال دانش بنیان نام نهاده شده، باید منتهی به ایجاد شغل شوند، اگر مصوبات ۱۰۰ درصد انجام بگیرد اما باز در درون خانواده‌ها مشاهده شود که تعداد بیکاران همان‌ها هستند، آثار و شیرینی کار را بر جای نخواهد گذاشت و هدف از این مصوبات سفر رئیس جمهور این است که تولید و اشتغال دانش بنیان شکل بگیرد و رنگ خوشحالی و مسرت را بر چهره پدران، مادران و جوانان مشاهده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان داشت: دستگاه‌هایی هستند که متعهد شده‌اند فلان تعداد شغل ایجاد کنند، این را اعلام کنند چه تعداد شغل ایجاد شده است؟ در سامانه‌ای افرادی که شاغل شده‌اند با کد ملی و شناسنامه به مردم معرفی کنند و بگویند بعد از سفر رئیس جمهور این تعداد به شغل مشغول شده‌اند.

حجت الاسلام شاهرخی، ادامه داد: صنایع تعطیل شده و یا نیمه تمام، مانند صدر فولاد، فولاد ازنا، سیمان خرم آباد، پارسیلون، چرم و پوست و… باید در کنار مصوبات سفر رئیس جمهور مورد ملاحظه قرار گیرند تا تحول همراه با جهش در استان ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز نیروی دریایی و با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح ایران اسلامی، بیان داشت: همچنین روز معلولین را گرامی می‌داریم، قشری که در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی موفقیت‌هایشان را مشاهده می‌کنیم، هم باید تلاش کنیم که نیازهای آنها برطرف شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به روز ۱۶ آذر و روز دانشجو، عنوان کرد: وقایع سال ۳۱، سال‌هایی افتخار آمیز و درخشان برای دانشجویان و دانشگاهیان است و سال‌هایی زشت و سیاه و ننگین برای آمریکا و دولت‌های وابسته به این رژیم است.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه با کودتای ۲۸ مرداد، دولت مصدق سرنگون شد، آمریکا در این ایام نیز این‌طور خوابی را برای نظام جمهوری اسلامی دیده بود و تصور کرده بود با جمعی از اراذل و اوباش می‌تواند نظامی را که دهها میلیون نفر حامی آن هستند را سرنگون کند، بیان داشت: در چنین فضایی نیسکون وارد تهران شد و دانشجویان گرامی در اعتراض به این سفر صحن دانشگاه را به محل اعتراض به سفر معاون رئیس جمهور آمریکا قرار دادند، در درگیری بین دانشجویان و گارد نظام حاکم بر ایران سه نفر از دانشجویان به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: وقتی حرکت دانشجویی از سال ۳۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی مشاهده می‌کنیم، دانشجویان در کنار مردم و روحانیت بودند، پس از پیروزی انقلاب نیز دانشجویان در تشکیل سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و… نقش داشتند، حضور در جبهه‌های جنگ، مقابله با تجزیه طلبی از دیگر ویژگی‌های دانشجویان بوده است، همه اینها نشانگر تعهد دانشجوی انقلابی و حرکت مومنانه دانشجو برای منافع کشور است، حرکتی ضد استکباری، ضد نظام سلطه خارجی، ضد فساد و اشرافی گیری، تجمل گرایی، گرایش‌های انحرافی.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، تاکید کرد: حرکت‌های دانشجویی همیشه گفتمان ساز بوده و در گفتمان‌های انقلابی، سیاسی، عدالت خواهانه حضور داشته‌اند، دانشجویان در کنار اساتید دارای مسئولیت بزرگی در این مقطع زمان هستند چرا که از کارآمدی، دانایی و توانایی و تعهد به کشور برخوردار هستند و می‌توانند آرزوهای دست یافتنی ملت را محقق کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار