به روز شده در: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
امام جمعه سرپل ذهاب:
حجت الاسلام «فاطمی نسب» گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های صاحبان تریبون و خطباء و نخبگان در این ایام تحلیل ریشه‌های اغتشاشات اخیر و معرفی عوامل پشت پرده این فتنه است.
کد خبر: ۵۶۰۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹ - 09December 2022

یکی از مهمترین رسالت های صاحبان خطباء و نخبگان معرفی عوامل پشت پرده فتنه استبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، حجت الاسلام «محمد جواد فاطمی نسب» امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت های صاحبان تریبون و خطباء و نخبگان در این ایام تحلیل ریشه‌های اغتشاشات اخیر و معرفی عوامل پشت پرده این فتنه است.

وی افزود: برای مسئولین و مردم مسجل است که مدیریت اغتشاشات از خارج از کشور بوده است و بعضی از سیاستمداران غربی و جبهه اپوزیسیون از چند سال قبل خبر از انقلاب زنان در ایران می دادند و معاون وزیر خارجه و نماینده آمریکا در امور ایران دوهفته قبل از اغتشاشات در پاسخ به در خواست رئیس اتحادیه اروپا برای آغاز دور نهم مذاکرات هسته ای با ایران می گوید: صبر کنید اتفاقاتی در پیش است که پس از آن ایران آماده دادن امتیاز در پرونده هسته ای خواهد شد.

وی افزود: مسئولین و مقامات ارشد آمریکا و اروپا با آغاز اغتشاشات بصورت مستقیم به حمایت از اغتشاشگران پرداختند و از میان بازداشت شدگان افراد بسیاری با سفارتخانه های آلمان و انگلیس و فرانسه ارتباط داشتند.

فاطمی نسب ادامه داد: بررسی های اطلاعاتی انجام شده نشان داده است که عربستان سعودی منابع مالی اغتشاشات را تامین کرده، رژیم صهیونیستی آشوبها را هدایت عملیاتی نموده و کار شبکه سازی آشوبها بر عهده انگلیس و آلمان و فرانسه بوده و آمریکا در حین آشوبها تلاش می کرد تا مشکل اینترنت و فیلتر واتساپ و اینستاگرام را به نفع اغتشاشگران رفع کند.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: بدنه اغتشاشات عمدتا بین جوانان ۱۵ تا ۳۰ سال بود و بااینکه این اغتشاشات جنبش زنان نامیده می شد اما فقط ۱۱ درصد از افراد شرکت کننده را زنان تشکیل می دادند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۷ درصد افراد حاضر در اغتشاشات تحصیلات زیر دیپلم داشتند و فقط ۱۹ درصد از شرکت کنندگان دانش آموز و دانشجو بودند.

فاطمی نسب با اشاره به خصوصیات دینی و عقیدتی اغتشاشگران افزود: در میان اغتشاشگران کمتر از یک درصد تغیدات دینی و مذهبی داشتند و از میان  افراد دستگیر شده فقط یه نفر اهل خواندن نماز بودند و ۴۷ درصد از دستگیر شدگان از افراد دارای مشکل و معضلات اجتماعی از قبیل اعتیاد و فرزند طلاق و .... بوده اند.

خطیب جمعه شهرستان سرپل ذهاب بیان داشت: در نظر سنجی که از جامعه زنان کشور انجام گرفته بیشتر از ۸۳ درصد از بانوان به حجاب اعتقاد داشته و گفته اند حتی اگر قانون حجاب اجباری برداشته شود بازهم حجاب خود را حفظ خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار