باشگاه دانش‌آموزان نخبه شاهد و ایثارگر افتتاح می‌شود

مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از تأسیس باشگاه نخبگان و دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر و حمایت از دانش‌آموزان المپیادی شاهد و ایثارگر خبر داد.
کد خبر: ۵۶۸۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳ - 23January 2023

باشگاه دانش‌آموزان نخبه شاهد و ایثارگر افتتاح می‌شودبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، عادل مهری مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر درباره تقویت بنیه علمی ایثارگران، گفت: موضوع تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر از برنامه‌های مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بوده که مدتی پیگیری نشده است لذا شناخت و استعدادیابی و همچنان شناسایی ظرفیت‌های علمی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر و ارتقای سطح المپیادی این دانش‌آموزان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران در گذشته در تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان برای شرکت در المپیاد‌های علمی تأثیرگذار بود، ولی متأسفانه برای مدت زمانی و بنا به دلایلی این فعالیت‌ها تعطیل شده بود که با تأکید و دستور آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی برای تأسیس باشگاه پژوهشگران برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به زمان‌بندی وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری المپیاد‌های دانش‌آموزی در سطح ملی و بین‌المللی، گفت: مرحله اول این آزمون‌ها در بهمن ماه و به صورت سراسری بین دانش‌آموزان متقاضی برگزار خواهد شد. در صورتی که دانش‌آموزان به حد نصاب تعیین شده برسند، آماده می‌شوند تا در مسابقه اصلی که خرداد ماه برگزار می‌شود حضور پیدا کنند. درصورتی که در این مرحله هم موفق شوند می‌توانند به عنوان نماینده کشورمان در المپیاد‌های بین‌المللی شرکت کنند.

مهری درباره افتتاح باشگاه نخبگان و دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر گفت: با توجه به سابقه همکاری با خانه ریاضی ایرانیان توافقی با این مجموعه که از ۱۳ سال پیش شروع به کار کرده و دانش‌آموزان این مجموعه تاکنون در بیش از ۶۰ مسابقه جهانی حضور یافته و بیش از ۱۴۰۰ مدال جهانی نیز به دست آورده‌اند انجام شده است. خانه ریاضی ایرانیان با دارا بودن بیش از یک میلیون صفحه محتوا، فعالیت زیادی در امر تربیت نخبگان دارد و قرار بر این شد تا باشگاه نخبگان ایثارگر با همکاری این مجموعه فعال شود.

وی در ادامه درباره شرکت نخبگان ایثارگر در رقابت‌های المپیاد گفت: تا پیش از فرا رسیدن نوروز ۳ دوره مسابقات جهانی خواهیم داشت. پس از نوروز هم یک دوره مسابقه مهم در پیش داریم و در مراسمی با حضور آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی از مدال‌آوران تقدیر به عمل خواهد آمد.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر افزود: اقدامات مورد نظر آغاز شده و دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه که مورد نظر هستند در جریان امور قرار خواهند گرفت. البته عزیزانی که در سال دوم متوسطه به سر می‌برند برای حضور در المپیاد‌ها مدنظر هستند و به دنبال این هستیم که استعدادیابی خوبی صورت گیرد.

عادل مهری با بیان اینکه در فاصله دو ماه تا آغاز امتحان از کلاس‌های آنلاین برای افزایش آمادگی دانش‌آموزان بهره‌برداری می‌شود، خاطرنشان کرد: تمرکز بیشتری برای حمایت از دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر که بتوانند آزمون بهمن ماه را به خوبی پشت سر بگذارند و امتیاز خوبی هم کسب کنند صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار