به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
سردار نقدی:
معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان با در اختیار داشتن رسانه و فضای مجازی، تصاویر غیرواقعی را از کشورمان ارائه می‌دهند.
کد خبر: ۵۶۸۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷ - 24January 2023

سپاه فعالیت اقتصادی به شکلی که در باور مردم است، نداردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «محمدرضا نقدی» معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه «بدون توقف» درخصوص قدرت ایران در منطقه و جهان اظهار داشت: قدرت جنبه‌ها و ابعاد مختلفی دارد؛ مهم‌ترین مؤلفه‌های جهانی قدرت علم و فناوری، انسجام و یکپارچگی، وحدت ملی، سلاح و قدرت نظامی، رزمی و توان دفاعی، جنبه‌های اقتصادی، مالی و امکانات است؛ اما آنچه ما بیش از همه آن را به رسمیت می‌شناسیم، قدرت الهی است. وقتی حکومتی به قدرت خدا تکیه و باور دارد قدرتمندترین است؛ لذا ما چه از لحاظ اتکا به منبع اصلی قدرت و چه از نظر مؤلفه‌های جهانی یک قدرت بزرگ هستیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ما در بحث علم، بالاترین سرعت و شتاب علمی دنیا را داریم، افزود: ما در حوزه علوم پایه در رتبه پانزدهم دنیا هستیم و از رتبه ۵۳ به ۱۵ رسیدیم، از لحاظ نظامی هم کشوری بودیم که در ۲۰۰ سال گذشته هر بار به ما حمله شده بود، بخشی از کشور را از دست دادیم، اما به برکت انقلاب اسلامی، ارتشی داریم که با زورگوترین قدرت دنیا درگیر شده و آن را عقب رانده است.

وی در پاسخ به این سوال که «چرا گاهی در مواضع منطقه‌ای منفعل هستیم»، یادآور شد: این اعلام موضع با قدرتمند بودن دو موضوع متفاوت است، شاید گاهی به دلیل برخی از موضوعات مثل در نظر گرفتن منفعت‌ها و امنیت ملی و منطقه‌ای، مواضع قاطع و شفاف بیان نشود، اما این به معنای نداشتن موضع نیست. در نظر داشته باشید که به لحاظ قدرت در قبل از انقلاب برای ما از خارج تصمیم می‌گرفتند، اما امروز هر آنچه جمهوری اسلامی می‌خواهد، حاکم است؛ در اصل آمریکا به اندازه تمام کشور‌های دنیا هزینه دفاعی می‌کند، اما به اندازه ما خواسته‌های او نافذ نیست.

سردار نقدی در پاسخ به این سوال که «در این مؤلفه‌های قدرت نرخ دلار و بحث اقتصادی کجاست»، عنوان کرد: شرایط متفاوت است؛ یک زمان کشوری در مدار آزاد حرکت می‌کند و کار خودش را پیش می‌برد، یک موقع اقتصاد مورد هجوم است، اگر یک دهم این هجمه‌ها و تحریم‌ها علیه کشوری انجام می‌شد، آن کشور حتماً فلج می‌بود، ولی ما همه این هجمه‌ها را تحمل کردیم؛ حتی امروز بنا بر آمار‌های بین‌المللی تولید ناخالص ملی ما رتبه ۱۸ دنیاست.

وی درخصوص تفاوت وضعیت معیشتی و اقتصادی ایران با کشور‌های کوچک حوزه خلیج فارس گفت: وقتی راجع به قدرت صحبت می‌کنیم، ترکیبی از همه مؤلفه‌هاست؛ یک کشوری ۱۰ میلیون جمعیت دارد و به اندازه ما نفت و گاز خام می‌فروشد، معلوم است که به اندازه نسبت سرانه جمعیت می‌تواند بهتر برای کشور هزینه کند؛ اما این به معنای اقتدار پایدار نیست و اقتصاد آن اقتصاد متزلزلی است که با یک هجمه کوچک فرو می‌ریزد؛ مهم این است که جمع این مؤلفه‌های معیشت، رفاه، سلامت، دانش، فرهنگ عمومی خودش را در امید به زندگی نشان دهد که این امید به زندگی در کشور ما در ۴۳ سال گذشته ۹۳ کشور را پشت سر گذاشته و بالا رفته و در مورد بانوان که مورد اتهام هستیم، سن امید به زندگی از ۵۷ سال به ۷۹ سال رسیده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در خصوص فعالیت‌های اقتصادی سپاه نیز توضیح داد: سپاه فعالیت‌های اقتصادی به آن شکلی که مردم فکر می‌کنند، یعنی به معنای خرید و فروش و بازرگانی و تجارت و صادرات ندارد و بیشتر در عرصه سازندگی فعال است؛ این تصویر‌هایی است که ساخته می‌شود؛ مثلاً شهید سلیمانی از نظر ما قهرمان مبارزه با تروریسم است، اما به اتهام سردستگی و فرماندهی تروریسم شهید شد، در واقع تصویری که آن‌ها ارائه می‌دهند، یک تصویر غیرواقعی است و یک تصویر از کشور ایران ارائه می‌دهند که دیکتاتور است؛ اما واقعیت این است که ما از مردم‌سالارترین کشور‌های جهان هستیم، در مورد سپاه نیز موضوع فعالیت‌های اقتصادی سپاه واقعیت ندارد.

سردار نقدی با اشاره به اینکه دشمنان با در اختیار داشتن رسانه و فضای مجازی این تصاویر غیرواقعی را از کشور ما ارائه می‌دهند، بیان کرد: این انتقادی است که من همیشه داشته‌ام که ما چرا مدیریت فضای مجازی‌مان را باید به دست بیگانگان بدهیم. ما صد‌ها هزار میلیارد هزینه کرده و این شبکه‌ها را برقرار می‌کنیم، اما آن‌ها از جای دیگری مدیریت و برنامه‌ریزی می‌شود، این برده‌داری است و تنها راه‌حل آن این است که ما خودمان شبکه ملی را راه‌اندازی کنیم و بدون غرض، آن را مدیریت و دیگر در پیام‌رسان‌های داخلی فعالیت کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: یک خانمی جلوی دوربین فوت می‌کند، ولی تصویری که به دنیا می‌دهند، این است که قتل اتفاق افتاده است! پدر ایشان هم تصاویر را می‌بیند که ضربه‌ای وارد نشده، پزشک قانونی شهادت می‌دهد که ضربه‌ای در کار نبوده، پزشکان متعدد به این موضوع معترف هستند که ایشان بیماری داشته، اما باز هم رسانه‌های‌شان می‌گویند شما کشتید و ده‌ها رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر هم آن را تکرار می‌کنند؛ این‌ها همه دروغگو هستند؛ چون با دستگاه‌های اطلاعاتی که دارند، می‌دانند چه اتفاقی افتاده. حالا می‌خواهند کمیته حقیقت‌یاب بفرستند؛ شما که از قبل قضاوت کردید! آن وقت «جرج فلوید» یا همین معلم مظلوم آمریکایی را با شوکر و شکنجه جلوی دوربین کشتند و هیچ اتفاقی نیفتاد؛ تصویرسازی آن‌ها خلاف واقعیت و اتفاقی است که می‌افتد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه در پاسخ به این سوال که چرا سپاه در هجمه‌ها و در برابر جنایاتی مثل شهادت نخبه‌های هسته‌ای و یا سردار سلیمانی پاسخ مناسبی نداده است، گفت: گرفتن پهپاد آمریکایی، حمله موشکی به عین‌الاسد، اینکه ترامپ گفت ۵۲ نقطه ایران را می‌زنم، اما جرأتش را پیدا نکرد، توقیف کشتی‌های‌شان و برخی از موضوعاتی که نمی‌توان گفت، همگی پاسخ سپاه به این جنایات بود؛ اما انتقام اصلی، اخراج آمریکا از منطقه بوده که فاز اولش در افغانستان و عراق اتفاق افتاد و همچنان نیز ادامه دارد؛ چنانکه آمریکا در این فرار بخش عظیمی از تجهیزات نظامی خودش را در افغانستان جا گذاشت.

سردار نقدی در پایان در خصوص اینکه چرا سپاه در اقناع افکار عمومی و تشریح اقدامتش ضعیف عمل کرده است، گفت: من بخشی از این ضعف‌ها را قبول دارم، اما امکانات ما در برابر امکانات و دستگاه تبلیغاتی دشمن ناچیز است؛ امروز ۲۰۰ شبکه تلویزیونی علیه ملت ما کار می‌کنند. من قبول دارم که ما نیز باید در رسانه‌های‌مان دست از انفعال برداریم، اما حقیقت این است ما امکانات محدودی داریم و امکانات رسانه‌ای‌مان قابل مقایسه با دشمن نیست؛ در جنگ رسانه‌ای هم درگیر چنین شرایطی هستیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار