به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
استاندار آذربایجان شرقی:
«خرّم» گفت: باید تلاش کنیم تا برنامه‌های دهه فجر رنگ‌وبوی مردمی بیش‌تری داشته باشد و در این برنامه‌ها دستاوردهای انقلاب برای مردم تبیین شود.
کد خبر: ۵۶۹۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷ - 28January 2023

به گزارش دفاع‌پرس از تبریز، «عابدین خرّم» استاندار آذربایجان شرقی روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با بیان اینکه دشمنی دشمنان هر روز شدیدتر و متراکم‌تر می‌شود، اظهار داشت: آنان رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم را به عنوان دو رکن انقلاب نشانه رفته‌اند تا کشور را از مسیر حرکت خود منحرف کنند.

خرّم با بیان اینکه انقلاب اسلامی رستاخیزی علیه جبهه کفر و استکبار بود، افزود: باید تلاش کنیم تا برنامه‌های دهه فجر رنگ‌وبوی مردمی بیش‌تری داشته باشد و در این برنامه‌ها دستاوردهای انقلاب برای مردم تبیین شود.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: باید از بیانات امام و رهبر معظم انقلاب و مستندات تاریخی برای تبیین و تشریح دستاوردهای انقلاب به‌ویژه برای نسل جوان و نوجوان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی به عنوان قرارگاه فرهنگی استان در حوزه‌های مختلف فرهنگی از جمله برنامه‌های دهه فجر باید اعلام نظر کند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به حادثه ناگوار حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، گفت: رییس جمهور صریحاً به وزرای کشور و امور خارجه دستور پیگیری موضوع را داده است و سفیر آذربایجان نیز صبح امروز از پیگیری‌های مقامات کشورمان تشکر کرد.

وی ادامه داد: نباید اجازه داد که دشمنان دو کشور مسلمان و برادر ایران و آذربایجان از این قبیل اتفاقات سوءاستفاده کنند و باید تلاش کنیم تا به توصیه‌ها و دستورهای رهبر انقلاب و رییس‌جمهور درباره کشورهای همسایه عمل کنیم.

«خرّم» همچنین اقدام تاسف‌بار اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کرد و با بیان اینکه این اقدام ضددینی، چهره نژادپرستانه و ضددین مدعیان آزادی را نشان داد، افزود: غربی‌ها با این اقدام، خودشان را زیر سوال بردند و امیدواریم مدعیان آزادی در غرب از خیزش بزرگ ملت های مسلمان در دفاع از قرآن درس عبرت بگیرند.

«زهرا کوهی» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از برگزاری کنگره شهدای زن استان و همچنین معرفی بانوان الگو با همراهی همه نهادها خبر داد و گفت: تشکیل باشگاه روایت‌گری بانوان سلوی طرحی کشوری است که امیدواریم در آذربایجان شرقی نیز با هم افزایی نهادهای مسئول محقق شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار