به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۱
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد خبر داد؛
علیان زادگان گفت: اجرای پویش‌های حوزه سلامت در مدارس بنیاد ۱۵ خرداد در اولویت قرار دارد.
کد خبر: ۵۶۹۸۶۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲ - 29January 2023

ساخت بیش از ۲ هزار مدرسه در قالب طرح ملی ولایتبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «حمیدرضا علیان زادگان» مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به ساخت مدرسه در طرح ملی ولایت، اظهار داشت: تا به امروز و در قالب «طرح ملی ولایت» دو هزار و ۲۸ مدرسه با هفت هزار و ۷۵۸ کلاس درس در مناطق محروم و روستایی کشور به شکل کامل ساخته و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق شده است.

علیان زادگان ادامه داد: اجرای پویش‌های حوزه سلامت از جمله پیشگیری از پوسیدگی دندان دانش‌آموزان در مدارس بنیاد ۱۵ خرداد در اولویت قرار دارد و به زودی اجرایی خواهد شد.

به گفته مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، مدارس این بنیاد در ۴۰۹ شهرستان ۲۸ استان کشور احداث شده است و استان‌های کرمان، خوزستان، مرکزی، همدان و کهگیلویه و بویراحمد بیشترین سهم را از این مدارس این بنیاد دارند.

علیان‌زادگان درباره عملکرد بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه مدرسه‌سازی توضیح داد: بنیاد از سال ۱۳۷۱ و در قالب «طرح ملی ولایت» اقدام به ورود به حوزه مدرسه‌سازی کرده و تا به امروز دو هزار و ۲۸ مدرسه را در مناطق محروم کشور احداث کرده است.

وی اظهار داشت: بنیاد ۱۵ خرداد به مناطق حاشیه‌نشین و محروم پایتخت نیز توجه ویژه داشته و ۷۲ مدرسه با ۴۰۷ کلاس درس را در ۱۷ شهرستان استان تهران به بهره‌برداری رسانده است.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تصریح کرد: بنیاد علاوه بر حضور جدی در حوزه‌های اجتماعی مانند تشویق به فرزندآوری و اجرای پویش‌هایی ویژه معلولان، پروژه‌های عمرانی و زیربنایی متعددی از جمله مدرسه، خوابگاه‌های دانشجویی و مراکز بهداشتی و درمانی را در مناطق کمتر توسعه یافته کشور احداث و افتتاح کرده است.

علیان‌زادگان تاکید کرد: بنیاد ۱۵ خرداد با توجه به توصیه‌ها و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نسبت به ارائه خدمات اجتماعی و آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم متعهد است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار