صدور ۱۷ هزار مجوز سلاح به شهرک‌نشینان صهیونیست

به نوشته یک وبسایت رژیم صهیونیستی، قرار است در هفته آتی مجوز صدور ۱۷ هزار سلاح گرم برای شهرک‌نشینان صهیونیست صادر شود.
کد خبر: ۵۷۰۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۱ - 02February 2023
صدور ۱۷ هزار مجوز سلاح به شهرک‌نشینان صهیونیستبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وبگاه ۰۴۰۴ رژیم صهیونیستی نوشت که قرار است ده‌ها هزار شهرک‌نشین صهیونیست از بیم حملات فلسطینی‌ها مجوز حمل سلاح دریافت کنند که در مرحله اول ۱۷ هزار مجوز صادر خواهد شد.
 
به نوشته وبگاه عربی۲۱،  «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که از تندروترین اعضای کابینه نتانتیاهو به شمار می‌رود، بانی این طرح است و این هفته با مقامات دیگر رژیم تل آویو در این خصوص جلسه خواهد داشت.
 
سال گذشته ۱۷ هزار صهیونیست درخواست مجوز حمل سلاح کرده بودند که این مجوز‌ها به سرعت صادر می‌شود و همچنین روند صدور مجوز‌ها در این وزارتخانه سرعت خواهد یافت.
 
بن گویر همچنین از مقامات وزارت امنیت داخلی خواسته است تا مصاحبه برای ارائه مجوز سلاح را آسان‌تر کرده و از کسانی که سابقا در ارتش صهیونیستی، شاباک، موساد، پلیس و گارد مرزی حضور داشتند، مصاحبه‌ای گرفته نشود.
 
به ادعای بن گویر، وجود سلاح بیشتر در دست شهرک‌نشینان صهیونیست موجب کاهش اثربخشی حملات شهادت طلبانه فلسطینی‌ها خواهد شد.
 
تلاش کابینه نتانیاهو برای مسلح کردن تعداد بیشتری از صهیونیست‌ها پس از آن شدت گرفت که یک جوان ۲۱ ساله فلسطینی در هفت بهمن ماه هشت صهیونیست را در قدس اشغالی با شلیک گلوله به هلاکت رساند و حداقل ۱۲ صهیونیست دیگر را زخمی کرد و توانست از محل عملیات فرار کند، هرچند در نقطه دیگری با نظامیان صهیونیست درگیر شده و به شهادت رسید.
 
به نوشته نشریه نیویورکر آمریکا، «خرید اسلحه در اسرائیل نیازمند مجوز "دولتی" است و فرد خریدار باید شرایط لازم برای دریافت این مجوز را داشته باشد. یعنی دارای حداقل سن ۲۷ سال باشد و خدمت سربازی را پشت سر گذاشته باشد و در تست ایمنی اسلحه و دریافت نامه از پزشک مبنی بر برخورداری از سلامت جسمی و روانی پذیرفته شده باشد».
 
چندی پیش نیز رسانه‌های صهیونیستی نوشتند که سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که هر فردی مجوز حمل سلاح دارد، آن را با خود حمل کند.
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار