فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش عنوان کرد؛

رصد مداوم تهدیدات نوپدید و تبیین تاکتیک‌های مقابله با آن در «دافوس ارتش»

امیر سرتیپ ولی‌وند با اشاره به تحلیل جنگ‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اخیر گفت: رصد مداوم تحولات و تهدیدات نوپدید و تبیین تاکتیک‌های مقابله با آن از جمله اقدامات علمی دانشگاه دافوس است.
کد خبر: ۵۷۵۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳ - 24February 2023

رصد مداوم تهدیدات نوپدید و تبیین تاکتیک‌های مقابله با آن در «دافوس ارتش»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «حسین ولی‌وند زمانی» فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در مراسم دانشآموختگی دانشجویان دوره ۳۲ مدیریت دفاعی و دوره هشتم دکترای حرفه‌ای عالی این دانشگاه با تبریک اعیاد شعبانیه، با بیان اینکه دافوس قدمتی ۹۰ ساله دارد، اظهار داشت: این دانشگاه در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و گام دوم انقلاب، دکترین آموزشی نیروهای مسلح را سرلوحه امور قرار داده و گامهای علمی مهمی را برای دستیابی به دانشگاه نظامی طراز انقلاب اسلامی برداشته است.

فرمانده دافوس ارتش همچنین با اشاره به اینکه رصد مداوم تحولات منطقهای و تهدیدهای نوپدید و تبیین تاکتیک های مقابله با آن از جمله اقدامات علمی این دانشگاه است، افزود: این دانشگاه با استفاده از اساتید پیشکسوت در هشت سال دفاع مقدس و افسران توانمند و خلاق و اندیشمندان دانشگاههای معتبر در رسیدن به دانشگاه نظامی طراز انقلاب اسلامی گامهای موثری برداشته است.

وی از ایجاد رشته دکترای عالی جنگ، دکترای تخصصی مدیریت بحران با هدف ارتقای توان نظامی و غیرنظامی در انواع بحرانها و دکترای تخصصی مدیریت دفاعی در دافوس ارتش خبر داد و گفت: آموزش دانشجویان مهمان از کشورهای دوست و هم پیمان، ایجاد پژوهشکده علوم شناختی، اجرای رشتههای کارشناسی ارشد ژئوپلیتیک، آیندهپژوهی دفاعی ‌و سناریو‌‌پردازی دفاعی از جمله اقدامات علمی دیگر این دانشگاه است.

سرتیپ ولی‌وند همچنین با تاکید بر اهتمام ویژه ارتقاء معنویت و اخلاق، بصیرت اعتقادی دانشجویان و افسران نظامی با برگزاری کلاسهای تخصصی و ویژه در این امر تصریح کرد: تحقیق و پژوهش در مورد عملیاتهای هشت سال دفاع مقدس، جنگهای منطقهای و فرامنطقهای اخیر و تحلیل آنها بر اساس اصول جنگ از جمله اقدامات مهم علمی این دانشگاه محسوب میشود.

فرمانده دانشگاه جنگ ارتش افزود: دافوس ارتش با انتشار بیش از صدها عنوان کتاب در حوزه‌های دفاع مقدس، دیپلماسی دفاعی-تاکتیکی به عنوان ناشر برتر ارتش جمهوری اسلامی ایران در جشنواره امام علی (ع) انتخاب شده است.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
پربیننده ها