معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح:

پیمودن مسیر شهدا موجب افزایش اقتدار دفاعی کشور شده است

سردار «شکارچی» با بیان اینکه توان دفاعی ایران در دنیا زبانزد است، گفت: پیمودن مسیر شهدا موجب افزایش اقتدار دفاعی کشور شده است.
کد خبر: ۵۷۵۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴ - 24February 2023

راه شهیدان همچون صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی صراط مستقیم است

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «ابوالفضل شکارچی» معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح در بیست و یکمین دوره تئوری هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی که در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری در حال برگزاری است، اظهار داشت: راه شهیدانی چون صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی تابلویی برای پیمودن صراط مستقیم وجهاد و شهادت است.

سردار شکارچی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به هیچ عنوان با ظلم کنار نخواهد آمد، افزود: نخواهیم گذاشت منابع کشورمان توسط طاغوت‌ها و نظام سلطه غارت شود و انقلاب اسلامی ما مدافع مظلومین عالم در مقابل کفار و مشرکین و زورگویان جهان است.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح ادامه داد: دشمن از ابتدای انقلاب به خوبی متوجه اهداف انقلاب اسلامی شده بود و به همین خاطر جنگ بر ما تحمیل شد تا نظام با وجهه اسلامیت شکل نگیرد.

وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی ارتش بعث عراق خط مقدم نظام سلطه بود، یادآور شد: ده‌ها قرارگاه مهم و راهبردی نظام سلطه در پشت این خط مقدم حضور داشتند و همه کشور‌های ابرقدرت سلاح، تجهیزات، امکانات و ابزار‌های لازم را در اختیار ارتش عراق می‌گذاشتند.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: در جنگ تحمیلی بیش از ۳۰ کشور جهان و چندین برابر ثروت ملی عراق آن‌ها را تجهیز و به آن‌ها کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی و تبلیغاتی وسیاسی می‌کردند.

سردار شکارچی با بیان اینکه امروزه به برکت خون شهدا به اقتدار بالایی رسیده‌ایم، تاکید کرد: ما در داخل به همت جوانان جهادی و دانشمند و نخبه ایرانی و شرکت‌های دانش بنیان نیاز‌های خود را تولید می‌کنیم و به هیچ کشوری وابسته نیستیم.

وی افزود: روحیات شهیدانی همچون صیاد شیرازی، سلیمانی، زین الدین، بابایی، دوران، یاسینی، ستاری و شهدای نیرو‌های هوایی ارتش جمهوری اسلامی متکی به آیه شریفه «ٱلَّذِینَ قَالُواْ رَبُّنَا ٱللَّهُ ثُمَّ ٱسۡتَقَٰمُواْ تَتَنَزَّلُ عَلَیۡهِمُ ٱلۡمَلَـٰٓئِکَةُ أَلَّا تَخَافُواْ وَلَا تَحۡزَنُواْ» بودند و در طول دوران دفاع مقدس دچار هیچ مشکل و ابهامی نشدند.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح تصریح کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با عنایات الهی در طول دوران دفاع مقدس حماسه‌های زیادی آفرید و روز به روز قدرتمندتر شد.

سردار شکارچی اضافه کرد: متن در دفاع مقدس روح و جان و سرمایه انسانی بود و ابزار حاشیه این متن بود. در نقطه مقابل ما، ابزار و فناوری اصل و متن بود و حاشیه‌ای هم بنام روح و جان در نیروی انسانی وجود نداشت.

وی به بخشی ازبزرگترین دستاورد‌های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: به برکت خون شهدا امروز به لحاظ تامین نیازمندی‌های دفاعی هیچ وابستگی به هیج کشوری نداریم.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه امروز دشمن وحشت‌زده است، افزود: ما در حوزه فناوری و علمی در عرصه‌های مختلف بین اولین‌های جهان هستیم و این از دستاورد‌های مقاومت و دفاع مقدس است.

سردار شکارچی با بیان اینکه شما جوانان عزیز نیز از دستاورد‌های مهم دفاع مقدس هستید، گفت: شما جوانان جایگزین شهدا هستید که مسیر آن عزیزان را ادامه می‌دهید.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس باید درست روایت شود، یادآور شد: دشمن به دنبال تحریف دفاع مقدس است و باید واقعیت‌های دفاع مقدس تبیین شود.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح با بیان اینکه توان دفاعی و نظامی ایران اسلامی زبانزد خاص و عام در عالم است، افزود: پیمودن مسیر شهدا موجب افزایش اقتدار دفاعی ما و افول دشمن شده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار