در جمع فرماندهان ارتش و سپاه مطرح شد؛

سرلشکر رشید: ارتش و سپاه آرایش تهاجمی دارند/ هر کشوری با رژیم صهیونیستی علیه ایران همکاری کند، هزینه اقدامات خود را خواهد پرداخت

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) با هشدار به آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه هرگونه حمایت از اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ایران، موجب به خطر انداختن جان سربازان آمریکایی در منطقه است، گفت: ارتش و سپاه آرایش دفاعی و تهاجمی دارند تا هر تهدیدی را سرکوب کنند.
کد خبر: ۵۷۵۸۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸ - 27February 2023

هرگونه حمایت از اقدامات رژیم صهیونیستی، به خطر انداختن جان سربازان آمریکایی است/فرماندهان ارتش و سپاه از طریق ترکیب قدرت در مقابل تهدیدات، آرایش دفاعی و تهاجمی دارندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس به نقل از روابط عمومی ارتش، سردار سرلشکر «غلامعلی رشید» فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) در جمع فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران در قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان اینکه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در طول سال حداقل ۳۰ رزمایش بزرگ و ده‎ها تمرین تخصصی را اجرا می‌کنند، اظهار داشت: جدی گرفتن تهدید و آمادگی برای دفاع و تهاجم به دشمن، تدبیر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) است و منطق حاکم بر اجرای رزمایش‌هاست.

سردار رشید افزود: قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) هر سال علاوه بر رزمایش‌های نیرویی، رزمایش بزرگ خود را در گستره جغرافیایی کشور ایران و محیط امنیتی پیرامونی انجام می‌دهد و فرماندهان قرارگاه مشترک پدافند هوایی، سه اصل دقت در طرح‌ریزی و جدیت و خلاقیت را در صحنه رزمایش مشابه صحنه واقعی نبرد، کاملاً رعایت می‎کنند و در بازی‌های جنگ در ایام ما قبل رزمایش، تمام روش‌ها و تاکتیک‌های دشمن را محاسبه و مورد ارزیابی و تصمیم‌سازی قرار می‌دهند.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) ادامه داد: قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص)، ستاد کل نیرو‌های مسلح، ارتش و سپاه، هرگونه اقدام تهدیدآمیز رژیم صهیونیستی را علیه منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بر اساس اطلاع، هماهنگی و حمایت آمریکا ارزیابی می‎کنند و از سوی نیرو‌های مسلح به آن اقدام قاطع صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: هیچ نوع پنهان‌کاری‌های این دو دشمن ملت ایران در زمینه‎ی همکاری و مشارکت در ابعاد عملیاتی و تاکتیکی و فنی از دید دستگاه‌های اطلاعاتی ما پوشیده نیست. ما به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهیم که هرگونه حمایت از اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ایران، موجب به خطر انداختن جان سربازان آمریکایی در منطقه است.

سرلشکر رشید گفت: هر کشوری که با رژیم صهیونیستی برای تهدید امنیت ملی ایران همکاری کند، هزینه اقدامات خود را خواهد پرداخت و نیرو‌های مسلح قدرتمند ما مبدأ تجاوز و تمام مراکز و پایگاه‌های هماهنگ و کمک‌کننده را در مسیر و فضای استفاده شده برای عبور، مورد تهاجم کوبنده و آماج حملات خود قرار خواهند داد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران به آینده، با وجود چالش‌ها و دشواری‌ها با اعتماد و اتکال به خداوند بزرگ و پشتوانه عظیم ملت شریف ایران سرشار از امید است، اظهار داشت: فرماندهان عزیز ارتش و سپاه با تلاش و مجاهدت دائمی و هم‌افزایی از طریق ترکیب قدرت ارتش و سپاه و با همه‎ توان در مقابل تهدیدات، آرایش دفاعی و تهاجمی دارند تا هر تهدیدی را سرکوب کنند.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص)  اضافه کرد: نگاه به گذشته ۴۴ سال و فراز و نشیب تاریخ انقلاب، ما را به این نتیجه می‎رساند که آنچه پیش‎ رو قرار دارد به مراتب آسان‌تر از دشواری‎هایی است که ملت سرافراز ایران و نیرو‌های مسلح با تلاش و مجاهدت پشت سر نهاده است.

سرلشکر رشید گفت: نیرو‌های مسلح ما در این رویارویی سرنوشت‌ساز با استکبار جهانی، اولاً با سخت‌کوشی از تمامی دستاورد‌های انقلاب و تمامیت ارضی و استقلال کشور سرسختانه در برابر تهدیدات دفاع خواهند کرد و ثانیاً برای تحکیم ثبات سیاسی - امنیتی و توسعه قدرت دفاعی کشور تلاش خواهند کرد و مانع از تحقیر تاریخی ملت ایران و نیرو‌های مسلح همانند آنچه در دوران منحوس پهلوی در برابر قدرت‌های سلطه‌گر، رخ داد، خواهند شد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها