در رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱ صورت گرفت؛

اجرای عملیات آفندی و پدافندی جنگ الکترونیک و سایبری

در اولین روز از رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱، عملیات آفندی و پدافندی جنگ الکترونیک و سایبری بر روی سامانه‌های پدافند هوایی با موفقیت تمرین شد.
کد خبر: ۵۷۶۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵ - 28February 2023

اجرای عملیات آفندی و پدافندی جنگ الکترونیک و سایبریبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ دوم «عباس فرجپور» سخنگوی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱ اظهار داشت: در اولین روز از رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱، عملیات آفندی و پدافندی جنگ الکترونیک و سایبری بر روی سامانه‌های پدافندی با موفقیت تمرین شد.

امیر فرجپور افزود: در ادامه برگزاری مراحل اصلی رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱، یگان‌های شرکت‌کننده از نیروی پدافند هوایی ارتش، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی هوایی ارتش تحت فرماندهی و هدایت قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) تکنیک‌ها و تاکتیک‌های مختلف جنگ الکترونیک و جنگ سایبری را به منظور مقابله با تهاجم الکترونیک تمرین کردند.

وی استفاده هماهنگ و پرقدرت از سامانه‌های بومی جنگ الکترونیک در این رزمایش را یکی از ویژگی‌های مهم دانست و ادامه داد: در این مرحله از رزمایش، با ایجاد اخلال الکترونیک بر روی رادار‌ها و سامانه‌های کشف و شناسایی پدافند هوایی در ارتفاعات و لایه‌های مختلف به وسیله پهپاد‌های اخلالگر، پایداری و قابلیت بقا و تداوم عملیات سامانه‌ها اعم از رادار‌ها و سامانه‌های جمع‌‍ آوری سیگنالی به عنوان یکی از اجزای اصلی پدافند هوایی در محیط آلوده به جنگ الکترونیک مورد ارزیابی قرار گرفت.

سخنگوی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱ گفت: کشف و شناسایی اهداف و پایش منطقه رزمایش با بهره‌گیری از هواپیما‌های بی‌سرنشین و سامانه‌های کشف وجمع آوری اطلاعات و رادار‌های پدافند هوایی کشور در محیط جنگ الکترونیک در این مرحله از رزمایش انجام شد.

امیر فرجپور تصریح کرد: عملیات اخلال الکترونیک بر روی پهپاد‌های مهاجم نیروی حمله‌ور و به دست گرفتن کنترل این پهپاد‌ها به منظور جلوگیری از نفوذ به منطقه رزمایش از دیگر تمرینات صورت گرفته در این مرحله از رزمایش بود که با موفقیت انجام شد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار