رزمایش پدافند پرتوی «حامی ۱۴۰۱» آغاز شد

رزمایش پدافند پرتوی حامی ۱۴۰۱ با سناریوی سقوط هواپیمای حامل مواد خطرناک در تهران آغاز شد.
کد خبر: ۵۷۶۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲ - 01March 2023

رزمایش پدافند پرتوی «حامی ۱۴۰۱» آغاز شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، رزمایش پدافند پرتوی حامی ۱۴۰۱، صبح امروز (چهارشنبه) در منطقه فشافویه تهران با حضور سردار «محسن ساسانی» جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و جمعی از مسئولین لشکری و کشوری آغاز شد.

این رزمایش با سناریوی سقوط هواپیمای حامل مواد خطرناک و به منظور آمادگی با شرایط اضطراری و مدیریت بحران ناشی از آن در منطقه شهرستان ری و توسط کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان هواپیمایی کشوری و با مشارکت قرارگاه پرتوی سازمان پدافند غیرعامل کشور و فرماندهی ویژه شهرستان ری، برگزاری می‌شود.

هدف از این رزمایش، شناسایی آسیب‌پذیری‌ها و کاهش اثرات آن‌ها و همچنین ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، امدادی، نظامی، امنیتی و کارگروه‌ها و تیم‌های عملیاتی در مواجهه با سوانح هوایی است.

ارزیابی و تعیین سطح میزان آمادگی و آگاهی تمامی واحد‌ها و دستگاه‌های مشارکت‌کننده در مواجهه با شرایط اضطراری ناشی از حمل مواد خطرناک در صنعت هوایی و دستیابی به سرعت عمل مطلوب جهت حفظ جان کارکنان، مردم، محیط زیست، اسناد و مدارک، تجهیزات و تاسیسات و اموال در شرایط اضطراری از دیگر اهداف این رزمایش است.

این رزمایش به‌منظور، نظام‌مند کردن تمامی فعالیت‌ها و آمادگی‌ها با اجرای رزمایش در سطح استان تهران و شهرستان ری، ارزیابی و تعیین میزان آمادگی و آگاهی دستگاه‌های مشارکت‌کننده در مواجهه با شرایط اضطراری، تعامل سازنده دستگاه‌های همکار با سازمان هواپیمایی کشوری در سوانح هوایی، تعامل تمامی دستگاه‌های اجرایی و نیرو‌های نظامی، انتظامی و امنیتی منطقه جهت صیانت از جان و مال مردم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار