سرلشکر باقری خبر داد؛

تولید موشک بالستیک با قابلیت انهدام اهداف متحرک

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ایران به تولید موشک‌های بالستیک با قابلیت انهدام یگان‌های شناور دریایی متحرک رسیده است.
کد خبر: ۵۷۷۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴ - 06March 2023

تولید موشک بالستیک با قابلیت انهدام اهداف  متحرکبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «محمد باقری» رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح، در حاشیه دیدار با سربازان نخبه بیستمین دوره رزم مقدماتی نخبگان وظیفه کشور گفت: ایران به تولید موشک‌های بالستیک با قابلیت انهدام یگان‌های شناور دریایی متحرک رسیده است.

سرلشکر باقری افزود: آزمایش این موشک با موفقیت انجام شده و درحال تولید انبوه است.

رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح اظهار داشت: کشور ایران با تولید این نوع موشک، جزو سه کشور دارنده دانش ساخت این موشک‌ها قرار گرفت.

وی تاکید کرد: با در اختیار داشتن این نوع موشک، امنیت قابل توجهی در دریا‌های پیرامونی ما، تا شعاع بیشتر از هزار کیلومتر ایجاد خواهد شد.

سرلشکر باقری گفت: این موشک بالستیک از فضا با سرعت هشت ماخ و با برد هزار و ۵۰۰ کیلومتر، اهداف در حال حرکت را نقطه زنی می‌کند و ما آن را در اختیار داریم. در این شرایط دیگر ناو هواپیمابر و ناوگان‌های متجاوز؛ در فاصله هزار و ۵۰۰ کیلومتری سواحل ما امنیت ندارند و این دستاورد‌ها توسط جوانان نخبه به دست آمده است. جوانانی که سختی کشیدند تا این برتری‌ها را رقم زدند و این اتفاقات رخ دهد تا کشور به برتری برسد و این مسیری است که باید ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار