به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۹
در حاشیه دیدار با سربازان نخبه مطرح شد؛
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به دوران خدمت وظیفه گفت: در حال بررسی هستیم تا در صورت امکان بتوانیم در سال آینده قدری از طول خدمت سربازی را کاهش دهیم.
کد خبر: ۵۷۷۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹ - 08March 2023

سرلشکر باقری: در حال بررسی کاهش مدت خدمت سربازی هستیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در حاشیه دیدار با سربازان نخبه بیستمین دوره رزم مقدماتی نخبگان وظیفه کشوری که در مرکز آموزش ۰۱ نیروی زمینی ارتش برگزار شده بود، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی تصمیم بهتری نسبت به سال گذشته گرفته و حقوق عزیزان سرباز ما ارتقای بیشتری پیدا می‌کند.

سرلشکر باقری در ادامه با اشاره به دوران خدمت وظیفه بیان کرد: در حال بررسی هستیم تا در صورت امکان بتوانیم در سال آینده قدری از طول خدمت سربازی را هم بتوانیم کاهش دهیم.

بنابراین گزارش، در حال حاضر مدت خدمت سربازی در «مناطق عادی» برای سرباز بومی ۲۴ ماه و برای مشمول غیر بومی ۲۱ ماه در نظر گرفته شده است.

اگر سرباز در مناطق «امنیتی غیر درگیر» یا «بد آب و هوا» دوره خدمت سربازی خود را بگذراند اگر سرباز بومی آن منطقه باشد ۲۱ ماه و اگر سرباز غیر بومی باشد به میزان ۱۸ ماه خدمت سربازی دارد؛ همچنین برای سربازان بومی و غیربومی که در مناطق «درگیر عملیاتی» خدمت سربازی خود را بگذرانند ۱۷ ماه دوره سربازی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار