به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴
سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد؛
چلندری با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۱ از برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در ایام نوروز خبر داد.
کد خبر: ۵۷۹۹۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶ - 22March 2023

برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در ایام نوروزبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «سعید چلندری» سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: از اهم اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته، می‌توان به راه اندازی ترمینال سلام مختص پرواز‌های زیارتی اشاره کرد؛ که به فرهنگ معنوی و قابل احترام فریضه زیارت ارزش نهاده شود.

چلندری ادامه داد: بایستی فضایی متناسب با حس و حال معنوی مسافران اربعین، فراهم می‌شد که این فضا با ترمینال سلام محقق شد و مورد اقبال و رضایت مسافران واقع شد.

کاهش تأخیر‌ها به کمتر از ۳۰ دقیقه

وی با اشاره به روان سازی جریان ورود و خروج مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) افزود: با اقدامات صورت گرفته، ایستایی‌ها به حداقل رسیده، که طی برگزاری جلسات متعدد با شرکت‌های هواپیمایی، ارگان‌های نظامی و انتظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط، میانگین تأخیر‌ها به کمتر از ۳۰ دقیقه رسیده است.

چلندری اقدام قابل ذکر دیگر را پذیرش مسافر بیشتر دانست و گفت: در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، بیش از ۶۰% افزایش پذیرش مسافر داشته ایم و از سوی دیگر با شفاف‌سازی کلیه‌ی قرارداد‌های فرودگاهی، افزایش رشد درآمدی ۱۰۰ درصدی فرودگاه، نسبت به سال ۱۴۰۰ محقق شده است.

برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در ایام نوروز

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در خصوص اقدامات ایام عید نوروز تشریح کرد: ۷۳۳ پرواز فوق العاده برقرار کردیم، ۳۳۰۰ پرواز نیز مطابق برنامه برقرار است. همچنین ۴۰۰۰ مجوز پرواز صادر شده است که این فرودگاه آمادگی دارد این مجوز‌ها را تا ۲ برابر نیز اضافه کند.

وی ضمن اشاره به زیباسازی محوطه‌های فرودگاه برای استقبال از عید نوروز خاطر نشان کرد: در این ایام برنامه‌های شاد و مفرح به صورت زنده در فرودگاه برگزار می‌شود و با تقارن ماه مبارک رمضان نیز ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ افطاری ساده تدارک دیده می‌شود که در ۳۰ شب ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.

چلندری در خصوص برنامه‌های پیش رو در سال جدید اظهار کرد: شفاف سازی ارتباط با ایرلاین‌ها، کاهش ایستایی ها، اولویت بخشی به الکترونیکی کردن تمام خدمات در فرودگاه مبنی بر دستور مقام عالی وزارت و آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ فرودگاه امام خمینی (ره) را برای سال ۱۴۰۲ در دستور کار داریم.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار