به روز شده در: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۱
شورای انتقالی جنوب:
گروه جدایی‌طلب موسوم به «شورای انتقالی جنوب» در یمن که تحت حمایت امارات قرار دارد، خبر داد که به توافق احتمالی عربستان سعودی و جنبش انصارالله یمن در خصوص مسائل جنوبی یمن پایبند نخواهد بود.
کد خبر: ۵۸۰۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸ - 24March 2023

به توافق عربستان و انصارالله پایبند نخواهیم بودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، گروه موسوم به «شورای انتقالی جنوب» در یمن شامگاه پنجشنبه به شبکه «سی‌ان‌ان» خبر داد که به هیچ توافقی بین عربستان سعودی و جنبش انصارالله یمن در خصوص مناطق جنوبی یمن پایبند نخواهد بود.

سی‌ان‌ان به نقل از این گروه خبر داد به این توافق چه از نظر اداری، امنیتی یا در مسائل مربوط به تقسیم منابع متعهد نخواهد بود. این شورا دلیل این امر را عدم حضور نمایندگان خود در مذاکرات عنوان کرد و گفت: ریاض تمام افراد ذینفع از گفتگو‌ها را کنار گذاشته است.

با این حال، این گروه جدایی‌طلب تحت حمایت امارات اعلام کرد از مذاکرات در صورتی که محدود به تمدید آتش‌بس باشد و در آن تنها به نگرانی‌های امنیتی عربستان سعودی پرداخته شود، حمایت خواهد کرد.

شورای انتقالی جنوب همچنین در خصوص نحوه شکل‌گیری حکومت یمن اعلام کرد: می‌خواهد یمن به وضعیتی که پیش از سال ۱۹۹۰ زمانی که این کشور به یمن شمالی و جنوبی تقسیم شده بود، بازگردد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار