به روز شده در: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰
جنبش جهاد اسلامی و حماس حمله صهیونیست‌ها به معتکفین در مسجدالاقصی را به شدت محکوم کردند.
کد خبر: ۵۸۰۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰ - 26March 2023

واکنش جهاد اسلامی و حماس به حمله صهیونیست‌ها به مسجدالاقصیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، جنبش مقاومت اسلامی حماس و جهاد اسلامی حمله صهیونیست‌ها به معتکفین در مسجد الاقصی را محکوم کردند.

«محمد حماده» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقامه نماز و اعتکاف در مسجدالاقصی حق فلسطینیان است و مردم ما همواره از آن دفاع خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: فشار و جنایت رژیم صهیونیستی مانع توقف اعتکاف فلسطینیان در مسجدالاقصی نخواهد شد.

محمد حماده تصریح کرد که حمله صهیونیست‌ها به نمازگزاران در مسجدالاقصی در شب ماه مبارک رمضان جنایت علیه آزادی معنوی و قسمتی از تجاوز پی در پی صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی است.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس از فلسطینیان در کرانه باختری، قدس و مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی خواست تا فورا بسیج شوند و از مسجدالاقصی در برابر حملات اشغالگران و شهرک‌نشینان صهیونیست دفاع کنند.

«طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای یورش نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی را محکوم کرد و گفت:هجوم اشغالگران به مسجد الاقصی و تعرض به معتکفین جنایت بزرگی است که نیازمند یک موضع جدی ملی برای مقابله با این تجاوزات است.

وی در ادامه افزود: جنایت رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی در راستای جنایات علیه سرزمین و مردم ما در کرانه باختری و در همه صحنه‌ها است. رژیم جنایتکار اسرائیل عواقب این اقدام خطرناک را به دنبال خواهد داشت.

عزالدین از فلسطینیان خواست تا با یورش وحشیانه صهیونیست‌ها مقابله و با ایمان و قدرت از مقدسات خود دفاع کنند.

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس گفت که یورش اشغالگران به الاقصی و تلاش برای بیرون راندن نمازگزاران از این مکان مقدس، اقدام خطرناکی است که رژیم اشغالگر عواقب آنرا به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: ما از همه مردم فلسطین می‌خواهیم که برای رفتن و جمع شدن در ساحات مسجدالاقصی آماده شوند.

نظامیان صهیونیست شنبه‌شب به اعتکاف‌کنندگان در مسجدالاقصی حمله کرده و به سمت آنان گاز اشک‌آور شلیک کردند.

منابع عبری‌زبان گزارش دادند که «ایتامار بن گویر» وزیر تندروی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به پلیس دستور داد تا اعتکاف کنندگان در داخل مسجدالاقصی را با زور و خشونت بیرون کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار