به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۳
رویترز:
رویترز به نقل از منابع مطلع خبر داد که «یوآف گالانت» وزیر جنگ برکنار شده رژیم صهیونیستی به پست خود باز می‌گردد.
کد خبر: ۵۸۰۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱ - 29March 2023

رویترز: وزیر جنگ برکنار شده اسرائیل به پست خود باز می‌گرددبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، خبرگزاری رویترز روز سه شنبه به نقل از منابع مطلع خبر داد که «یوآف گالانت» وزیر جنگ برکنار شده رژیم صهیونیستی به پست خود بازمی‌گردد.

اظهارات اخیر وزیر جنگ کابینه تل‌آویو در انتقاد از طرح جنجالی اصلاحات قضایی، باعث شد تا «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، روز یک‌شنبه (۲۶مارس) او را از برکنار کند.

پایگاه خبری در این باره «آکسیوس» گزارش داد که نتانیاهو گالانت را متهم کرده که تلاش‌ها برای رسیدن به راه‌حل را تضعیف کرده و پیش از مطرح کردن سخنانش، هماهنگی انجام نداده است.

از سوی دیگر «یولی ادلشتاین» از اعضای حزب «لیکود» و رئیس کمیته امور خارجی و جنگ کنست، روز سه‌شنبه (۲۸مارس) درباره پیامد‌های برکناری «یوآو گالانت»، از وزارت جنگ رژیم صهیونیستی هشدار داد.

ادلشتاین در این باره تاکید کرده است: در مواجهه با وضعیت امنیتی فعلی، بسیار واضح است که بگوییم اکنون زمان مناسبی برای تغییرات در وزارت جنگ نیست.

رئیس کمیته امور خارجی و جنگ کنست ضمن دفاع از این موضع خود، تاکید کرد: در جلسه اخیر کمیته، گزارش نگران‌کننده‌ای را شنیدم و با توجه به اطلاعاتی که در این گفتگو‌ها ارائه شده، گالانت باید به جایگاه خود بازگردد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار