به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:
آیت‌الله «فلاحتی» گفت: نیروهای مردمی و انقلابی نیز همچنان در صحنه باشند اگرچه برخی امور مربوط به حاکمیت است اما صحنه را رها نکنند.
کد خبر: ۵۸۰۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸ - 30March 2023

نیروهای مردمی و انقلابی برای مقابله با ناهنجاری‌ها در صحنه باشندبه گزارش دفاع‌پرس از رشت، آیت‌الله «رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گیلان با اشاره به تمرکز دشمن بر عرصه فرهنگ اظهار داشت: در طول عمر بابرکت انقلاب اسلامی شاهد فراز و نشیب‌های مختلفی بوده‌ایم، اما انقلاب اسلامی توانست بر تمام این فراز و نشیب‌ها و فشار‌های دشمنان فائق آمده و در آینده نیز چنین خواهد شد.

وی به استحکام نظام اسلامی و تاثیر آن در فرامنطقه اشاره کرد و گفت: این استحکام منجر به خروج آمریکا از غرب آسیا شد و حیاط خلوت آمریکا نیز با سیاست‌های مدبرانه رهبر معظم انقلاب مورد هدف قرار گرفت.

آیت‌الله فلاحتی مشکلات عرصه فرهنگی را سخت‌تر از سایر مشکلات دانست و بیان کرد: یکی از دلائلی که باعث شد برخی کشور‌ها از آرمان‌های خود فاصله بگیرند در واقع ترویج اباحه‌گری در عرصه فرهنگ و مسائل مرتبط بوده است.

وی تاکید کرد: مشکلات اقتصادی قابل جبران است و طبق تاکیدات قرآن کریم، مردم توانایی نقش‌آفرینی برای حل مشکلات اقتصادی را دارند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه فرهنگ، دین و معنویت از دغدغه انبیاء الهی بوده است عنوان کرد:
دشمن همچنان در حال سرمایه‌گذاری در عرصه فرهنگ است و جنگ گرم را بی‌فایده می‌داند، زیرا در این عرصه فقط باید هزینه‌های جبران‌ناپذیر کنند، اما نتیجه‌ای نخواهد گرفت به‌همین خاطر فرهنگ را نشانه گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان قبل از سال ۸۸ همه همت خود را برای جنگ در عرصه فرهنگی علیه ما به‌کارگرفتند، اما راه به جایی نبردند، زیرا جمهوری اسلامی از پایه‌های مستحکم دینی و مردمی برخوردار است گفت: این پایه‌های مستحکم به دشمن اجازه ضربه وارد کردن در هیچ عرصه‌ای را نخواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سالها، شبیخون دشمنان را متذکر شده و امروز هم از مردم دغدغه‌مند و انقلابی انتظار دارند که همچنان در صحنه باشند افزود: مردم عزیز و نیرو‌های مردمی و انقلابی همچنان در صحنه باشید اگرچه برخی امور مربوط به حاکمیت است، اما صحنه را رها نکنید.

آیت‌الله فلاحتی نقش مردم و دغدغه‌مندان جامعه در سامان‌بخشی امور را مورد اشاره قرار و بیان کرد: هرجا که مردم ورود کردند و در صحنه بودند موفق‌تر بوده‌ایم چراکه دشمن هم صحنه را رها نکرده است.

امام جمعه رشت با اشاره به تبعات منفی جریحه‌دار شدن عفت عمومی و روزه‌خواری در خیابان توسط عده‌ای تصریح کرد: تا امروز، آثار منفی پیاده‌راه شهرداری رشت هم بسیار بیشتر از آثار مثبتش بوده است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در کمین است تا از کار‌ها و حرکاتی که برای مقابله با ناهنجاری‌ها انجام می‌شود، سوءاستفاده کرده و از آب گل‌آلود ماهی بگیرد لذا راهکار‌ها و حرکات ما عاقلانه و منطبق با حاکمیت و ارزش‌ها باشد تا جایی‌که منجر به سوء استفاده دشمن نشود و از مسئولان فرهنگی استان هم انتظار می‌رود اتاق‌اندیشه‌ورز و قرارگاهی در این زمینه تشکیل دهند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها